„My jsme nevyužili svých silných momentů, které jsme měli na konci prvního poločasu, kdy se konalo pravidlo nedáš – dostaneš. Už tam se víceméně rozhodlo a plus samozřejmě i v tom našem nepodařeném vstupu do druhého poločasu,“ konstatoval po utkání domácí trenér Ondřej Kutil.

„S výsledkem jsem spokojený velmi, herně je se čtyřiceti minutami z celého utkání. To znamená těch prvních dvacet minut ze začátku a prvních dvacet z druhé půle,“ vystihl i jeho vyškovský protějšek Pavel Pala charakter zápasu jako přesýpacích hodin.

Extraliga XV:
RC Dragon Brno – JIMI RC Vyškov 17:24
Poločas: 5:12. Pětky: 3:4. Body: Schütz 7 (P, KP), E. Harviščák 5 (P), Sklenský 5 (P) – Pantůček 9 (P, 2xKP), Prachař 5 (P), Pytela 5 (P), Trunečka 5 (P). Rozhodčí: Zachariev - Oczadlý, Švec. ŽK: Schütz – O. Kovář, Žižka. Diváků: 290.
Dragon: Selinger, Kučera, Sedlák, Mališ, Erik Harviščák, Duda, Šípek, Žemlička, Tieber, Zuzaník, Hlaváč, Cornejo, Chutkerashvili, Ďurovec, Barták – Sklenský, Patrik Harviščák, Zelený, Tichý, Holý, Pochlopeň, Sedláček, Schütz. Trenéři: Nigel Briggs, Ondřej Kutil.
Vyškov: Doležel, Jan Kovář, Jaroš, Monček, Trunečka, Petr Pořízek, Masilo, Ondřej Kovář, Toman, Laidorf, Prachař, Pantůček, Martin Kovář, Šenk, Pytela – Kopřiva, Magueda, Žižka, Fialka, Novák, Voráč, Bandy, Janek. Trenér: Pavel Pala.
Další výsledky: Praga Praha – Tatra Smíchov 39:31 (24:14), Říčany – Sparta Praha 31:26 (17:0).
Tabulka:
1. Praga     2 2 0 0 59:50 9
2. Sparta   2 1 0 1 61:55 7
3. Vyškov   2 1 0 1 43:37 6
4. Říčany   2 1 0 1 50:46 6
5. Tatra     2 1 0 1 51:58 5
6. Dragon  2 0 0 2 41:59 2

Začalo se náporem domácích, jenže měl kratičké trvání. Hosté se rychle nastěhovali před brněnské háčko a David Prachař tlak korunoval pětkou. Obvykle osvědčený kopáč Jiří Pantůček z ostrého úhlu dva body nepřidal. Aktivita vydržela Vyškovu skoro polovinu první půle. Po pětce Erika Harviščáka v 17. minutě, rovněž nepotvrzené, se srovnalo nejen skóre ale i hra. A v závěru poločasu to byl naopak výrazný tlak Dragonu a otočení skóre viselo na vlásku. Paradoxně uhodilo na opačné straně. »Okatou« přihrávku zkušený Pavel Pytela vypích rukou a z vlastní poloviny si to razantně namířil pod domácí háčko. Pantůček tentokrát zblízka snad ani minout nemohl.

Na začátku druhého poločasu se houpačka zase překlopila na stranu hostů. Ti si zejména silnými útočníky vybudovali devatenáctibodový náskok. Ten byl rozhodující. Závěr totiž opět patřil domácím, ale stihli položit a prokopnout až v nastaveném čase.

„Věděli jsme, že nás proti Vyškovu čeká těžké utkání a měli jsme nějaký plán. Samozřejmě jsme chtěli vyhrát a možná by se nám to teoreticky i povedlo, kdybychom hráli o deset minut déle. (úsměv) Realita je taková, že máme aspoň jeden defenzivní bod a pánbůh zaplať za něj,“ vzal Kutil porážku s nadhledem.

Lepší »časy« Dragonu prý teprve přijdu, protože brzy se očekávají tři zahraniční posily. Svoji druhou po Argenticci Facundo Maguedovi představili vyškovští hosté. Robustní Jihoafričan Zama Masilo odehrál první poločas a přednosti předvedl především v defenzívě. Ale oba zřejmě budou potřebovat nějakou dobu k adaptaci se v novém prostředí. Masilo se trenéru Palovi a spoluhráčům představil až před odjezdem do Brna. Proto kouč nechtěl jeho výkon příliš rozebírat.

„Jeho výhodou je, že české ragby zná. K našemu celkovému projevu jsem výtky už naznačil. Dragon se chytil, protože jsme začali dělat pravidlové chyby a umožňovali jsme jim, aby dál hráli s míčem místo, abychom ty situace sami v klidu vyčistili, zahráli dlouhý balón atd. Ale my jsme je nechali hrát, vždycky někdo udělal nějaký trestňák,“ naznačil vyškovský lodivod, jakým asi směrem bude s týmem zápas rozebírat.

Třetí extraligové kolo se bude hrát v sobotu 2. března. Dragon pojede do Říčan, Vyškov do Prahy na Tatru Smíchov.