I na sportovních kolbištích se v průběhu tři sta pětašedesáti dnů nasbírá řada zážitků. Někdy je těžké jejich popis vtěsnat do pár řádek. Přesto jsme o to známé i méně známé, slavné i méně slavné osobnosti sportovního života na Vyškovsku požádali prostřednictvím tří anketních otázek:

1. Která sportovní událost na Vyškovsku vás v uplynulém roce zaujala nejvíc?
2. Co se podařilo vám osobně nebo vašemu družstvu/klubu?
3. Jakou největší sportovní nebo jinou metu chcete zdolat v roce 2011?

NATALY HAMŘÍKOVÁ

Moderní gymnastika
Křenovice (SK Gity Brno)
Sportovní události na Vyškovsku nestačím moc sledovat, většinu času trávím v Brně. Ale moc dobře vím o výsledcích holek z SK Trasko Vyškov a fandím jim. Rok 2010 hodnotím moc dobře. Za svůj největší úspěch považuji titul seniorské mistryně republiky a ocenění v anketě „Osobnosti moderní gymnastiky roku 2010“, kde jsem získala titul ,,Seniorka roku 2010“. Jsem také moc ráda, že jsem se nominovala na MS v Moskvě. Obrovská zkušenost. Chtěla bych obhájit seniorský titul a ráda bych se nominovala na evropské mistrovství v Bělorusku a světový šampionát ve Francii.
RADOSLAV SOKOLA

Fotbal
Předseda FC Bučovice
Jako krajský fotbalový funkcionář si velmi vážím výsledků Rostexu Vyškov. Konečně máme opět na okrese mančaft, který by se měl po hubených letech dostat alespoň do MSFL. V našem klubu se podařilo zachránit kritickou situaci družstva mužů v I. A třídě, kde to v polovině podzimní části soutěže vypadalo na „padáka“. Nedáváme si pro příští rok žádné utopistické cíle. Chceme hrát kvalitní fotbal, jak u mládeže, tak u družstva dospělých. Bohužel vedení fotbalu je na několika lidech, nedaří se nám podchytit bývalé hráče zejména k práci s mládeží.
JAROMÍR ZBOŘIL

starosta
Orla Vyškov
U mě to bylo mistrovství České republiky v nohejbalu dvojic, kde se sjela celá nohejbalová elita včetně reprezentantů a po vynikajícím výkonu skončil na třetím místě vyškovský Martin Müller, bohužel v modřickém dresu. Podařilo se nám ve sportovním areálu „Štěpána Klapila“ vybudovat nové hřiště s umělým povrchem nissaplast, který je vhodný na florbal, nohejbal, volejbal i tenis. Chtěli bychom zkvalitnit povrch (tartan) na atletickém oválu a také, aby náš areál využívalo ještě víc sportovců, protože není jen pro členy Orla, ale pro celou vyškovskou sportovní veřejnost.
ČESTMÍR LUSKA

Volejbal
Trenér Vyškova
Zaujalo mě hlavně mistrovství České republiky v atletice, viděli jsme na vlastní oči špičkovou atletiku. Předpokládali jsme, že euforie z postupu do druhé ligy opadne a na jaře budeme mít problémy s udržením. Ale zvládli jsme to úspěšně a věřím, že i tenhle ročník to skončí stejně. Musím zmínit i letní klání. Vyhráli jsme v Holubicích a druzí jsme skončili na slavném turnaji v Lulči. Určitě udržet prostředek tabulky a aby se náš volejbal líbil. Mám na starosti i vyškovské volejbalové mládí, tam je to trochu horší. S ním trénuji druhý rok, je to náročné, ale snažíme se je vést správným směrem.
LADISLAV DUFEK

Florbal
Vedoucí Bučovic
Mně se vybaví, jak skvěle se daří Vyškovu ve velkém fotbale. Jsem hodně na týmové sporty, takže na druhou stranu mě docela mrzí, že se zase nedal dohromady vyškovský hokej. Na jaře se nám toho podařilo docela dost. Béčko vyhrálo jihomoravskou ligu, áčko bylo ve třetí lize na třetím místě. Vždy na jaře hrajeme lépe. Podzim je pravý opak, propadák. Už všichni víte, čím to je. Těsně před sezonou odešli střelci, je to hodně nová situace. Jediný cíl je záchrana obou soutěží. A taky finančně klub stabilizovat, ať už ve florbale nebo ve futsale. Doufejme, že to brzy bude jak dřív.
PETR PETRŽELA

Sportovní gymnastika
TJ Sokol Bučovice
Jednoznačně finále mistrovství ČR družstev v atletice ve Vyškově. To byl zážitek. K plné spokojenosti všech účastníků jsem odkomentoval šestijazyčně Světový pohár ve sportovní gymnastice v Ostravě. Dále pak bronzová medaile našeho žáka Pavla Marka na mistrovství republiky, což mu vyneslo nominaci do reprezentačního kádru nejmladších žáků. Odkomentovat veškeré mezinárodní soutěže ve sportovní gymnastice u nás a umístit se s některým z našich družstev do 6. místa ve finále přeboru ČR a České obce sokolské.
JAN ŠÍCHA

Florbal
Sokol Slavkov u Brna
Na Vyškovsku přes rok moc nepobudu, takže nemám úplně přehled. Rád bych přesto zmínil holubický volejbal, to je jedna pro mě známá parta. A sleduji i slavkovský fotbal. Dokončení sezony bylo katastrofické. Na to všechno navázaly letní velké změny, které už na turnajích přinášejí ovoce. Až druhé místo v přeboru. Změnila se struktura tréninku, lidi se dali dohromady, spolupracovalo se s juniory a jde to. Co nejlepší umístění mužů. Kdyby bylo první, bylo by to super. Chtěli bychom postoupit alespoň o soutěž výš a pracovat víc s mládeží.