Někdy je těžké jejich popis vtěsnat do pár řádek. Přesto jsme o to známé i méně známé, slavné i méně slavné osobnosti sportovního života na Vyškovsku požádali prostřednictvím tří anketních otázek, ale zároveň jsme jim nechali „volnou ruku“, pokud by nechtěli mluvit jen o sportu:

1. Která sportovní událost na Vyškovsku vás v uplynulém roce zaujala nejvíc?
2. Co se podařilo vám osobně nebo vašemu družstvu/klubu?
3. Jakou sportovní nebo jinou metu chcete zdolat v roce 2011?

TOMÁŠ STEINER
Atletika
AHA Vyškov (Univerzita Brno)
1. Jak jinak? Mistrovství republiky družstev v atletice, skvělá podívaná. Já jsem ho prožil částečně jako pořadatel, pomáhal jsem na vrhačské louce. Viděl jsem také pár běhů a jejich úroveň mě nadchla.
2. Pro mě to bylo průměrné období, nevylítl jsem moc nahoru, zlepšil jsem si osobák o kousíček. Teď už ale jede zimní příprava a jde to pomalu nahoru. Měl jsem potíže s kotníkem, dá se říct, že to bylo moje první vážnější zranění, na několik týdnů jsem musel vysadit z tréninku.
3. Změnil jsem oddíl, budu běhat za Univerzitu Brno, tak bych se chtěl prosadit u nich, ať už v extralize nebo první lize.
OLDŘICH JELÍNEK
Fotbal
Trenér FKD o.s.
1. Za mimořádnou sportovní událost považuji srpnové setkání a sehrané utkání bývalých hráčů Drnovic. Organizace akce nebyla jednoduchá, pro mnohé citlivá a já osobně nevěřil v takový pozitivní ohlas.
2. Když to vezmu z výsledkového pohledu, tak uplynulý rok byl veleúspěšný. V jarní sezoně jsme očekávaně udrželi vedoucí postavení v tabulce a postoupili do krajské soutěže. Podzimní umístnění je nadplán, protože vedení v tabulce jsem nepředpokládal. Těší mě pokroky u mládeže.
3. Sportovní meta bude stále stejná, dělat fotbal tak, aby z toho měli pokud možno všichni dobrý pocit a našli ideální sportovní vyžití.
JIŘÍ FOJT
Basketbal
Trenér, vedoucí BK Vyškov
1. Mistrovství republiky v atletice družstev. Je to na Vyškov něco fakt velkého. Musím smeknout před pořadateli. Ale upřímně řečeno problémem bude, aby na to nedoplatil ostatní vyškovský sport kvůli množství financí od města.
2. Byl jsem moc spokojený hlavně s našimi dorostenci. Ti skončili druzí v kraji jen kvůli dlouhodobějším absencím některých opor. Jen smůla. S áčkem mužů to bylo horší, ale celkově to vypadá, že jdeme nahoru.
3. Přál bych si, aby děti měly větší zájem o basketbal a sport všeobecně. My jako klub nemůžeme jít cestou nákupů, takže vychovat si vlastní hráče je pro nás jediná možnost.
JOSEF ŘEZNÍČEK
Volejbal
Trenér juniorek Vyškova
1. Atletický český šampionát, to byla jasně největší událost, poprvé v historii ve Vyškově. A já bych hodnotil jako velký úspěch i první místo fotbalistů v divizi. To už taky ve Vyškově dlouho nebylo.
2. Jestli můžu mluvit za klub, pak šesté místo mužů v druhé lize je hodně slušné. Se svými juniorkami jsme samozřejmě taky spokojený, hrajeme krajský přebor, vyhráli jsme základní skupinu. Celkově neměl vyškovský volejbal nikdy tolik hráček jako je teď, a to výborné.
3. Určitě chceme vyhrát juniorský krajský přebor s právem postupu do ligy. Pokud se nestanou velká zranění, nerozpadne se mančaft nebo tak, může to zvládnout.
ALOIS ŠPIČÁK
Fotbal
Trenér a sekretář FC Bučovice
1. Mistrovství republiky v atletice družstev. Pořádat tak výzmnanou akci je pocta a ocenění zároveň. Zuajal mě rovněž E.ON Cup fotbalových přípravek, jak po stránce sportovní a organizační.
2. V našem klubu si ceníme, že se podařilo z prostředků města a Českomoravského fotbalového svazu vybudovat hřiště 40×20m s umělým povrchem, které bylo slavnostně otevřeno šestého listopadu. Bude je využívat klubu, škola i veřejnost.
3. Záchranu 1.A třídy pro fotbalové příznivce Bučovic. Velmi bych si přál, aby sport, především mládežnický, měl dostatek dobrovolných trenérů a co největší finanční a morální podporu společnosti