Někdy je těžké jejich popis vtěsnat do pár řádek. Přesto jsme o to známé i méně známé, slavné i méně slavné osobnosti sportovního života na Vyškovsku požádali prostřednictvím tří anketních otázek, ale zároveň jsme jim nechali i „volnou ruku“, pokud by nechtěli mluvit jen o sportu:

1. Která sportovní událost na Vyškovsku vás v uplynulém roce zaujala nejvíc?
2. Co se podařilo vám osobně nebo vašemu družstvu/klubu?
3. Jakou největší sportovní nebo jinou metu chcete zdolat v roce 2011?

ZBYNĚK ČÍŽEK
Volejbal
Manažer Sokola Bučovice
1. Na Vyškovsku se událo spousta kvalitních událostí. Atletické, volejbalové, fotbalové, mnohé stály za to. Rád bych zmínil i z Brněnska, pokud můžu. Angažuji se v brněnském hokeji i partnersky, takže mě zaujala brněnská Kometa.
2. Na jaře jsme ukončili ročník s historicky nejlepším výsledkem, jedinou porážkou v celé sezoně. Dál mě těší, že se podařilo udržet kádr a doplnit ho tak, jak jsem si představoval.
3. Řekli jsme si, že bychom chtěli soutěž vyhrát. Už máme jednu porážku. Uvidíme, jestli můžeme atakovat úspěch z minulého ročníku druhé ligy. Mám i osobní přání, na konci roku čekáme přírůstek do rodiny, tak hlavně aby bylo vše v pořádku.

KAROL GMITRO
Fotbal
Člen VV OFS Vyškov
1. Podle mě to bylo mistrovství Evropy mažoretek ve Vyškově. To byla skvělá podívaná a určitě mělo i vysokou sportovní úroveň.
2. Za okresní fotbalový svaz Vyškov bylo pro mě vítězství přípravek na mezinárodním turnaji v Šamoríně na Slovensku. V letošním roce si velmi vážím své účasti na otevření minihřiště s umělým povrchem při Základní škole 710 v Bučovicích za účasti prvního místopředsedy ČMFS Dalibora Kučery.
3. Mým cílem pro rok 2011 je úspěšně zastupovat Okresní fotbalový svaz Vyškov v odvolací a revizní komisi Jihomoravského krajského fotbalového svazu a pomáhat předsedovi komise mládeže při našem okresním svazu při práci s fotbalovým potěrem.

JIŘÍ HAJZLER
Atletika
Vedoucí AHA Vyškov
1. Pracovně i sportovně jsou to dvě opravdu monstrózní akce. Myslím tím mistrovství Evropy mažoretek a mistrovství České republiky v atletice družstev. To jsou pro mě za tento rok ty stěžejní akce.
2. Pro AHA to byl nejkvalitnější rok. Mladší žáci byli třetí na mistrovství Moravy a Slezska, starší mančafty se podívaly dokonce do semifinále mistrovství republiky, umístění v první desítce je nádherné. Na druhé straně jsme zklamání zažili u žen.
3. Byl bych hrozně rád, kdyby se u nás v AHA Vyškov navázalo na vzestupnou sportovní výkonnost. Nemusí znovu sklovitě růst, ale aspoň aby se to usadilo tam, kde je to teď. A aby se v klubu srovnaly některé vztahy.

MARTIN MÜLLER
Nohejbal
Vyškov (Exmost Modřice)
1. Asi řeknu mistrovství republiky v atletice. Vyškovští neběhají nejvyšší soutěže, přesto dokonale uspořádali takovou republikovou akci.
2. S modřickým družstvem jsme loni neprohráli ani jeden zápas, ale to nemůže být každý rok. Nakonec jsme rádi, že jsme byli v extralize stříbrní. Co se týče reprezentace, jsem rád, že už jsem tam nakoukl. Ale nebyl to pro mě ideální rok, bylo tam i zranění.
3. Zase se chceme rvát o titul družstev. Ve dvojkách i trojkách o medaile. Takže zase nějakou pořádnou medaili bych rád měl, to by byl vrchol sezony. A splněný sen by byla účast na mistrovství světa v Barceloně. Bude spojené s futsalem, konkurence se tam dostat bude obrovská, ale chci se o to poprat.

MARTIN LIČKA
Fotbal
Hráč SK Rostex Vyškov
1. Myslím, že nejzajímavější pro diváky bylo mistrovství republiky družstev v atletice a mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu. Zajímavá je i vítězná série fotbalistů Švábenic v okresním přeboru.
2. Na jaře jsme se zachránili v divizi. Na podzim se nám daří lépe, než jsme očekávali. Porazili jsme v prvním kole poháru druholigový Zlín. A na konci podzimu jsme na prvním místě divize D. Což je pro Vyškov historický úspěch. Dařilo se i ve futsale. S klubem Lazor Domus Vyškov jsme postoupili z okresní soutěže do krajského přeboru, ve kterém nám po podzimu patří druhé místo.
3. V roce 2011 bych chtěl s klubem SK Rostex Vyškov dosáhnout na vrchní příčky v divizi. A nejlépe vyhrát.