I na sportovních kolbištích se v průběhu třistapětašedesáti dnů nasbírá řada zážitků. Někdy je těžké jejich popis vtěsnat do pár řádek. Přesto jsme o to známé i méně známé, slavné i méně slavné osobnosti sportovního života na Vyškovsku požádali prostřednictvím tří anketních otázek:

1. Která sportovní událost na Vyškovsku vás v uplynulém roce zaujala nejvíc?
2. Co se podařilo vám osobně nebo vašemu družstvu/klubu?
3.Jakou největší sportovní nebo jinou metu chcete zdolat v roce 2011?

ZDENĚK JELÍNEK

Fotbal
Sekretář OFS Vyškov
1. Největší událostí mistrovství České republiky v atletice družstev na vyškovském ovále.
2. Určitě úspěchy na mládežnických turnajích, zejména vítězství mladšího dorostu OFS Vyškov na mezinárodním turnaji v Blansku. Osobně si ctím nejvíce toho, že jsem měl tu možnost zastupovat okresní svaz při jednání s nejvyšším představitelem ČMFS JUDr. Ivanem Haškem, například při podpisu smlouvy „Jihomoravská branka“ v Bučovicích.
3. Doufám, že mně osobně se bude dařit i v zastupování okresu v komisi mládeže krajského fotbalového svazu.
VALDEMAR HORVÁTH

Fotbal
Trenér SK Rostex Vyškov
1. Nejvíce mně zaujalo evropské mistrovství v mažoretkovém sportu, zejména počtem a kvalitou zúčastněných družstev. To byla paráda. Z dalších vydařených akcí to byl fotbalový turnaj přípravek E.On Junior Cup a také atletické mistrovství družstev.
2. Člověk by neměl být uspokojený, protože pak se dále nerozvíjí. Mně však velkou radost udělaly výsledky a hlavně výkony našich mužů a mladších dorostenců.
3. Chtěl bych, aby naše družstva všech kategorií pořád ředváděla kvalitní fotbal, ale chci také vzkázat všem sportovcům, že je jejich činnost musí hlavně bavit.
JAN HLADKÝ

Stolní tenis
Předseda TJ Sokol Mor. Prusy
1. Sport na Vyškovsku sleduji od fotbalu přes volejbal, atletiku až po nohejbal a stolní tenis, který v Moravských Prusích hrajeme závodně. Ze všech mě si nejvíc zaujalo mistrovství republiky v atletice družstev.
2. Postup našeho oddílu stolního tenisu do divize. V roce 2011 slavíme 40 let činnosti, a to je pěkný dárek i kdybychom divizi hráli jen rok.
3. Já si již žádné vysoké sportovní mety nekladu, ale z pozice činovníka TJ budu rád za stálé vytváření solidních podmínek pro oddíly stolního tenisu, nohejbalu a rekreačního sportu. Na menších obcích to není jednoduché.
KATEŘINA KAPOUNKOVÁ

Moderní gymnastika
Trenérka SK Trasko Vyškov
1. Myslím, že nejkvalitnějším podnikem bylo mistrovství republiky atletických družstev. Viděli jsme tu opravdu špičkové české závodníky.
2. Na mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice juniorů obhájit vynikající třinácté místo místo a opět vybojovat medailová umístění na mistrovství české republiky v jednotlivkyních, včetně i mistrovského titul u Michaely Pavlíkové.
3. Na mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice juniorek se probojovat do finále, tedy mezi prvních osm a opět získat nějaká medailová umístění dívek na domácím šampionátu.
PETR KUNEŠ

Sportovní kulečník
Předseda KPK Vyškov
1. Nejprestižnější bylo asi MČR družstev v atletice, ovšem mne nejvíce zaujme, když uvidím sportovat s nadšením naše děti a je úplně jedno, zdali to je na atletickém oválu, fotbalovém hřišti, plaveckém bazénu, tenisovém kurtu nebo u kulečníkové­ho stolu.
2. Obě naše družstva opět postoupila výš a hráčská základna se stabilizovala. Už po dvou letech jsme si jako oddíl vybudovali pevnou pozici a stali se známým bodem na české kulečníkové mapě.
3. Aby se také podařilo zvýšit výkonnost našich tří kadetů a mohli tak již příští rok bojovat v oficiálních soutěžích.