Kuželna v Brněnské ulici žije v těchto dnech Májovým turnajem dvojic mužů a žen. Od začátku května až po celý první červnový týden jsou téměř denně na programu jednotlivé duely dvojic. Zúčastnění kuželkáři měří síly buď ve sto dvaceti či dvě stě hodech. První disciplína zahrnuje jak mužské, tak i ženské dvojice, druhá je ryze mužskou záležitostí.

Jeden z nespočtu kuželkářských soubojů odehrála v úterý v podvečer také zajímavá dvojice ve složení domácího Davida Machala a jeho slovenského kolegy Ivana Čecha. Machala, jenž hraje také za rakouský klub si přivezl z nedávného republikového mistrovství, jenž se konalo v Olomouci, stříbrnou medaili a Čech patří k nejlepší světové špičce, navíc drží rekord vyškovské kuželny, který se mu podařilo vytvořit vloni a čítá tisíc sto dvanáct poražených kuželek. Zbylé dvě dráhy obsadila dvojice, již tvořil Zdeněk Klečka z KC Hodonín a Ilona Zálešáková z prušáneckého Podlužanu.

Prvních třicet hodů, než došlo ke střídání na drahách, se odbylo ve svěžím tempu, Machala hned prvním hodem srazil všech devět kuželek, Čech se také činil. Klečka se Zálešákovou však také podávali vyrovnané hody a na první změnu drah tak nastupovali jen s třináctikužel­kovou ztrátou na dvojici Machala – Čech.Čím více měli za sebou hráči hodů, tím více ubývalo také sil. Nedařilo se úplně podle představ.

„Celou tuto sezonu mě trápí nějaké zranění, myslím, že David je také dost unavený po absolvovaném republikovém mistrovství, únava je na něm znát,“ osvětlil slabší formu Čech. Stejně to viděl i Machala.

„Jsem totálně vyčerpaný a unavený, jak fyzicky, tak psychicky. Turnaj ve Slovinsku, liga v Rakousku, republikové mistrovství a k tomu tady probíhající turnaj, který mám také organizačně na starosti,“ dodal.

Nejvíce bodů dosáhl Machala v prvních třiceti hodech, potom už šlo skóre dolů. Hodonínskému Klečkovi se skóre sice postupně zvyšovalo, ale z konečné výhry se nakonec radoval Machala s Čechem, kteří v celkovém součtu dosáhli tisíc sto osmasedmdesát bodů a smíšená dvojice měla o konečné skóre o sto jedenáct kuželek chudší.

„Dnes to nebyl dobrý výkon, zdejší turnaj jsem bral jako poslední fázi příprav na nadcházející světové mistrovství. Asi to bylo podvědomě, možná jsem se trochu šetřil, chtěl jsem se ukázat, vloni jsem tu udělal rekord, ale letos to bohužel nevyšlo,“ zhodnotil Čech. Také dle Machalových slov podali v turnaji oba špatný výkon. Nicméně v doposud odehraných zápasech dvojic se Machala s Čechem zařadili zatím na první místo před Romana Janderku a Jiřího Krause z brněnské Komety.