Na „start“ se postavila stejná desítka mužstev jako před rokem. Po vyrovnaných bitvách v pětičlenných skupinách šli první čtyři do vyřazovacího play off. West Vyškov pak zopakoval svoji loňskou finálovou účast, ale i tentokrát hráči šli ze hřiště trochu smutní po těsné porážce od Amoru 0:1. „My jsme turnaj brali spíš oddechově, čímž neříkám, že jsme nechtěli vyhrát. Že se to podařilo, to je taková ta třešnička na doortu. Rozhodně tady byli větší favorité,“ řekl trenér vítězného týmu Antonín Petlach. Finále bylo poměrně vyrovnané. Amor dal Janovským vedoucí gól a pak si v podstatě hlídal pozice.

Favorizované Autosklo v boji o třetí místo přesvědčilo, že mělo na vítězství, když Kloboučkám nastřílelo osm gólů. „Bylo těžké kluky k tomu zápasu motivovat. Chtěli jsme obhájit prvenství. Jenže jsme si v semifinále nedokázali poradit s bojovnou hrou Westu. Z 0:2 jsme ještě srovnali na 2:2, ale pak jsme absolutně nezvládli penalty. Málem jsme nebyli schopni trefit branku a když už se to podařilo, byl v ní vynikající Vymazal,“ komentovat třetí místo Libor Šmarda, trenér Pivovaru který tým spolukoučoval „hvězdný tým“.

Jednou z jeho posil byl Jan Pánek, opora divizniho futsalového Pivovaru. Ani jemu neseděla bojhovnká hra pozdějšího finalisty. „Byl to pro nás dost nepříjemný zápas. Museli jsme dotahovat a na tomtoužším hřišti se soupeři mnohem lépe brání. Já takové turnaje hrávám rád. V každém případě jto byla u dobrá příáprava na pokračováíní divize v novém roce,“ řekl Pánek.

Organizovat turnaj a také si zahrát stihl hlavní pořadatel Petr Nedvěd. Jeho Orel sice skončil svoji „pouť“ už ve čtvrtfinále, ale „Méďa“ byl spokojený. „Naším cílem bylo postoupit ze skupiny a to se povedlo. S Autosklem jsme sice vedli 3:1, ale oni prostě byli lepší. S celkovým průběhem turnaje je určitě velká spokojenost. Jedinou kaňkou jedno nezaviněné zranění, jinak vše klapalo v pořádku. O turnaj je stále větší zájem, hlásilo se mně dalších pět mužstev, aloe pozval jsme stejná jako loni. Můžeme přemýšlet i o rozšíření na dvanáct týmů, ale už teď je program hodně nabitý. Uvidíme,“ řekl hráč a šéf turnaje Nedvěd.

Zimní Orel Cup
Čtvrtfinále: Amor Vyškov – Manerov 2:1, TONYteam – Kloboučky 2:3, West – Sokol Bučovice 2:1, Orli Vyškov – Autosklo 3:5.
Semifinále: Amor Vyškov – Klouboučky 1:1, pen. 2:1. West – Autosklo 2:2, pen. 3:2.
O 3. místo: Autosklo – Klouboučky 8:2.
Finále: Amor – West 1:0.
Nejlepší střelec: Josef Čtvrtníček (Autosklo) – 11 branek.
Nejlepší brankář: Martin Vymazal (West).