První letošní kolo populární ankety Vyškovského deníku Rovnosti Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? objevilo pro veřejnost právě tento talent. Kapitán mládežnického celku Tango Brno do šestnácti let, bydlištěm v Dražovicích, zažil výbornou sezonu se skvostným zakončením.

V nejvyšší české soutěži tým pod jeho vedením proklouzl v dlouhodobé části mezi nejlepší kvarteto a zajistil si tak účast na finálním turnaji Final Four. Na konci února v brněnské hale Vodova nejprve v semifinále jasně vyřadil TORF Pardubice a v infarktovém finále po šťastném srovnání dvacet vteřin před koncem porazil v penaltovém rozstřelu FC Nejzbach Vysoké Mýto. „Je to fantazie, nikdy bychom neřekli před sezonou, že budeme mistry. Už dvě kola před koncem si zajistit postup mezi čtveřici nejlepších a pak takovýto vrchol sezony. Hlavně proti Vysokému Mýtu jsme věděli, proti jak silnému družstvu jdeme. Vynikající,“ neskrýval stále nadšení Homola.

A čtenářská anketa jeho úspěch podtrhla. Futsalová naděje, hrající i fotbal kromě rodné vesnice postupně za Drnovice, Vyškov a nyní za Spartu Brno, neměla v pětičlenné nominaci podle webového hlasování vážnější konkurenci. Na paty mu dokázal šlapat snad jen ivanovický florbalista Tomáš Flöhsler, další už jen stínovali.

Homola získal celkem 635 hlasů, druhý Flöhsler zaostal o více než dvě stě hlasů. „S tím jsem vůbec nepočítal, jsem z toho moc mile překvapený. Nejsem nějak na okrese známý. Působil jsem pět let ve Vyškově ve fotbalu, tak možná tam jsem si získal ty, kteří si na mě vzpomněli. Děkuji,“ vážil si podpory autor hvězdného výkonu Vyškovska za měsíce leden a únor.

A jako vítěz hlasování, v němž se objevilo v součtu úctyhodných 1215 hlasů, má právo posadit se do redakce Vyškovského deníku Rovnosti k online rozhovoru. Čtenářům bude na dotazy odpovídat v úterý 22. března od 13.00 hodin, ovšem otázky můžete posílat už teď na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti.

Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou?

Leden, únor 2011

1. Jan Homola (futsal) 635 hl., 2. Tomáš Flöhsler (florbal) 408, 3. Tomáš Fišer (atletika) 124, 4. Jan Burian (biatlon) 26, 5. Pavel Lukášek (atletika) 22 hlasů.

Celkem 1215 hlasů

Online s vítězem

Úterý 22. března od 13.00 hodin. Otázky pokládejte už teď ZDE