Redakce Vyškovského deníku Rovnosti pro vás už třetím rokem připravuje sportovní anketu s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou?

Vždy v dvouměsíčních intervalech je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v té době zazářili a vyhřívali se na sportovním výsluní. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště. Podpořit svého favorita můžete následně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti.

Vítěz, tedy sportovec s největším počtem hlasů, bude pozván do vyškovské redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá. Zvolte vítěze a vyzpovídejte ho.

ONDŘEJ HOŠEK
Velký talent českého karambolového kulečníku z Křenovic v květnu k bronzové medaili z mistrovství republiky jednotlivců přidal ještě cennější kov. Hráč BC Ponětovice se v holandském městě Woubrugge stal mistrem Evropy v družstvech ve volné hře. Dokonce byl nejúspěšnějším členem družstva, když vyhrál všechny čtyři partie.

VERONIKA NOHELOVÁ
Po Michaele Pavlíkové udržela ve Vyškově jeden z udělovaných titulů mistryním republiky v moderní gymnastice. Ve Žďáru nad Sázavou vyhrála víceboj v kategorii starších kadetek a stala se absolutní mistryní republiky. Další dva tituly přidala za cvičení s obručí a s míčem. Čtvrtým cenným kovem ze Žďáru byl bronz za stuhu.

KRISTIAN PACEJKA
Mladý nohejbalista TJ Sokol Prostějov vyvolal vzpomínky na slavné časy tohoto sportu ve Vyškově. Osmnáctiletý hráč je úřadujícím mistrem Evropy juniorů ve dvojicích a ze španělské La Victorie si přivezl i stříbro za soutěž trojic. Rodák z Vyškova už si zahrál i za baštu českého nohejbalu Sokol Modřice a určitě neřekl poslední slovo.

JAN SUCHOMEL
Asi jen lukostřelci dokonale vědí, jak těžkým sportem toto odvětví vlastně je. Přesto čtrnáctiletý mladík z Hoštic–Heroltic luku i šípům vládne. Dokázal to na konci června na mistrovství republiky starších žáků v Ostravě. Má individuální a za Prostějov i týmový titul, k tomu získal i další tři medaile v hodnocených kvalifikacích.

EVA VLČKOVÁ
Mažoretkový sport je jedno z nejkrásnějších odvětví. To ví i juniorka vyškovského klubu Kalimero. Začátkem června se stala mistryní republiky v jednotlivkyních. Ve Valticích vyhrála kategorii pom pom, tedy vystoupení s třásněmi. Individuální titul už má i z kategorie kadetek a byla druhá na mistrovství Evropy.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnosti už teď až do úterý 12. července včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v pátek 15. července, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za květen a červen.