Redakce Vyškovského deníku Rovnosti pro vás už třetím rokem připravuje sportovní anketu s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? Vždy v dvouměsíčních intervalech je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v té době zazářili a vyhřívali se na sportovním výsluní. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště. Podpořit svého favorita můžete třeba už teď nebo až do úterý 20. září včetně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti.

Vítěz, tedy sportovec s největším počtem hlasů, bude následně pozván do vyškovské redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá. Na řadě je tedy hlasování úspěšných závodníků za měsíce červenec a srpen. Výběr je pestrý, sešlo se pět různých sportů, tedy fotbal, biatlon, gymnastika, kanoistika a nechybí i motorismus. Vážení čtenáři, máte jedinečnou šanci. Zvolte svého vítěze a vyzpovídejte ho!

Červenec, srpen 2011

JAN BURIAN
Když přecházel biatlonista z Drnovic mezi dorostence, mnozí nepřející mu prorokovali pád do nižších pater výsledkových listin. Jan Burian jim ale dal pádnou odpověď. Na červencovém mistrovství republiky vyhrál, co se dalo, rychlostní závod, štafetu dvojic i závod s hromadným startem. Na konci srpna dokonal i svůj triumf v českém poháru.

NATALY HAMŘÍKOVÁ
Osmnáctiletá moderní gymnastka z Křenovic finišuje v přípravě na mistrovství světa jednotlivců. Tam se dostala kontrolními závody i přes zdravotní potíže a v srpnu se dokázala poprat s velkou konkurencí na mezinárodním Elite Cup Sofia, kde se dostala ve všech náčiních do nejlepší desítky. Skončila třikrát osmá a jednou devátá.

MICHAELA CHMELOVÁ
Rychlostí kanoistka z Vyškova s reprezentačními zkušenostmi. Poslední bylo juniorské mistrovství Evropy v chorvatském Zábřehu. Spolu s třemi kolegyněmi se dostala až do finále, kde sahala po medaili. V závěru závodu na pět set metrů se sice čtyřkajak propadl na sedmé místo, ale byla z toho nominace na světový šampionát.

MILOŠ KROPÁČEK
Fotbalový matador, jehož na podzim opěvují příznivci vyškovského fotbalu. Rostex se drží v divizi nahoře, a to díky jeho střelecké potenci. Otočil dvěma góly zápas s Otrokovicemi, trefil se i s Vrchovinou a doma s brněnskou Spartou. Bohužel teď si dá na několik týdnů nucený odpočinek, noha mu odpočívá v sádře.

TOMÁŠ TRÁVNÍČEK
Pístovický jezdec se už v anketě několikrát objevil a vydobyl si v ní místo znovu. Dál kraluje královské kubatuře mistrovství České republiky v supermotu. V půli července dominoval ve čtvrté vyškovské části šestidílného seriálu, když vyhrál obě jízdy. Stejně si vedl i v Sosnové a jen neuvěřitelná smůla by mu ještě mohla sebrat titul.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnosti už teď nebo až do úterý 20. září včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí.

Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v pátek 23. září, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za červenec a srpen 2011.