Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště.

Podpořit svého favorita můžete třeba už teď nebo až do úterý 25. září včetně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti. Vítěze, tedy sportovce s největším počtem hlasů, se po hlasování můžete prostřednictvím on-line rozhovoru zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnosti www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 25. září včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v sobotu 29. září.

Nominace červenec, srpen 2012

MILAN ADAMEC

Atletika

Za čtyřiadvacet hodin uběhl 213 kilometrů a 844 metrů. Je to jeho osobní rekord a zajistil mu titul mistra republiky pro letošní rok v této disciplíně vytrvalostních běhů. Pětatřicetiletý Vyškovan získal mistrovský titul ve čtyřiadvaceti­hodinovce už v roce 2009 a shodou okolností na stejném okruhu v Kladně. Letošní mistrovství světa sice z časových důvodů vynechal, ale nyní se chystá na jarní mistrovství světa v Nizozemí.

JAN BURIAN

Biatlon

Vyškovský dorostenec v klubových službách Nového Města na Moravě absolvoval svůj první šampionát v dorostenecké kategorii a hned se stal trojnásobným mistrem republiky. Vyhrál rychlostní závod, závod s hromadným startem a ve dvojici s Lukášem Dostálem utekli všem ve dvojčlenné štafetě. K tomu na konci prázdnin přidal další titul, tentokrát v biatlonu na kolečkových lyžích ve stíhacím závodě.

TEREZA CIBULKOVÁ

Sportovní lezení

Závodnice ze SPL Pustiměř ve své věkové kategorii vede pohár Tendon Cup a v Českém poháru mezi o dva roky staršími soupeřkami je na průběžném čtvrtém místě v lezení na rychlost i obtížnost. Nejlepšího výkonu dosáhla v červenci v rakouském Petzenu na mezinárodním Poháru mládeže v lezení Petzen Climbing Trophy, když vyhrála soutěž v lezení na rychlost a po výborném výsledku i v boulderingu a lezení na obtížnost.

MIROSLAV DURÁK

Sportovní gymnastika

Současný největší talent bučovické sportovní gymnastiky letos jako mladší žák vždy vystoupil na stupně vítězů, včetně mistrovství republiky, sokolských přeborů všech úrovní i v moravské lize. V nejdůležitějším závodě roku na sletové soutěži v Praze, která zároveň byla otevřeným mistrovstvím republiky, osmiletý svěřenec trenéra Josefa Sedláka vybojoval stříbrnou medaili. Ještě o něj určitě uslyšíme.

MARTIN MÜLLER

Nohejbal

Úřadující Sportovec Vyškova 2011 je v anketě jako doma. Znovu se do ní dostal díky výkonu na mistrovství České republiky v Českém Brodu, kde s klubovými kolegy dokráčel až k postu šampiona. Za celý turnaj spolu ztratili pouhé dva sety. Sedmadvacetiletý vyškovský nohejbalista zažívá úchvatnou sezonu, kterou může vyšperkovat ještě jedním titulem. V dresu Modřic ho čeká vyvrcholení extraligy týmů.