Vždy jde o sportovce, kteří hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště. Nyní můžete vybrat nejlepší výkon v měsících červenci a srpnu. Podpořit svého favorita můžete už teď nebo až do úterý 24. září 2013 včetně na www.vyskovskydenik.cz. Vítěze pozveme do redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás zajímá o něm, anebo jeho sportu.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnosti www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 24. září 2013 včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v pátek 27. září, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za červenec a srpen 2013.

Milan Adamec.MILAN ADAMEC - atletika

Jeho dva heroické výkony v dálkových bězích prostě nešlo přehlédnout. Na začátku července završil v Lomnici u Tišnova mistrovství republiky v ultramaratonu, tedy sedmi maratonských závodech (43 kilometrů) v sedmi dnech ziskem bronzové medaile. A to bral soutěž víceméně jako přípravu na pro něj významnější akci. O tři týdny později získal domácí titul v běhu na dvacet čtyři hodin. Na okruhu na Kladně za den uběhl 207 kilometrů. Na této trati startoval jen třikrát v životě, vždy to bylo na mistrovství republiky a vždy se po něm postavil na nejvyšší stupínek.

Petr Chromý.PETR CHROMÝ - plážový volejbal

Třiačtyřicetiletý bývalý čtyřnásobný mistr republiky je nezničitelný. S kamarádem a bývalým spoluhráčem i protihráčem Pavlem Kolářem se víceméně z recese přihlásili na Regionální pohár, který ale s přehledem vyhráli, což bylo vstupenkou na mistrovství republiky ve Slavkově u Brna. A ani tam se v konkurenci dalších patnácti nejlepších českých párů neztratili. Vybojovali konečné deváté místo. Přitom v základním kole nebylo daleko od překvapení, když s nimi měla nečekaně mnoho práce i později mistrovská a reprezentační dvojice Kufa – Hadrava.

Pavel Kolář.PAVEL KOLÁŘ - plážový volejbal

V nabídce hvězdného výkonu nešlo roztrhnout dvojici s Petrem Chromým. Na zmíněném devátém místě na mistrovství republiky v plážovém volejbalu se podíleli rovnoměrně, takže v této anketě zřejmě budou muset rozhodnout osobní sympatie. Připomeňme tedy jen, že zatímco Chromý už dávno aktivní kariéru končil (mimochodem v Bučovicích), sedmadvacetiletý Slavkovák Kolář (mimochodem nedávno úspěšně pomáhal Holubicícm ve druhé lize) se v současné době připravuje na extraligu klasického šestkového volejbalu v barvách VSK Zlín.

Jan KaděraJAN KADĚRA - nohejbal

Pro svůj současný klub vybojoval v Českém Brodě historicky první mistrovský titul. V nohejbalu trojic. A hodně nečekaně, když spolu s kolegy Flekačem a Frankem ve finále udolali Vsetín i se slovenskými krajánky a úřadujícími mistry světa a Perunem, Brutovským a Gebelem. A před tím vyřadili mistrovské Modřice. Vyškovský nohejbalový fanoušek ovšem tuto zprávu vstřebal s trochou nostalgie a vzpomínkami na dobu, kdy současné extraligové hvězdy Kaděra, Müller a spol. váleli nejvyšší soutěž v barvách mateřského vyškovského klubu.

Petr Pořízek.PETR POŘÍZEK - ragby

Ragbyový laik ho těžko rozezná od dvojčete Martina. Takže musí věřit hlášení klubového hlasatele, že v utkání Poháru ČSRU s loňským a předloňským mistrem republiky Mountfieldem Říčany položil tři pětky právě Petr. Výkon srovnatelný s fotbalovým hattrickem přispěl ke slavnému a vysokému vítězství vyškovských ragbistů 36:9 a postupu do semifinále poháru. V tak důležitém utkání se mladému talentu podařil poprvé. Prázdninový čas byl pro oba bratry i celé vyškovské ragby, velice úspěšný. Oba se podíleli na zisku mistrovského titulu JIMI v sedmičkách.