Sportovní redakce Vyškovského deníku Rovnost pro vás připravila další díl sportovní ankety s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? Opět je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v březnu a dubnu tohoto roku zazářili, anebo na sebe upozornili jiným mimořádným výkonem. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu nebo mají na Vyškovsku své trvalé bydliště.

Podpořit svého favorita můžete už teď až do úterý 27. května včetně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnost.

Vítěze, tedy sportovce s největším počtem hlasů, pozveme do vyškovské redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá. Na řadě je tedy hlasování úspěšných závodníků za měsíce leden a únor.

Vážení čtenáři, máte jedinečnou šanci. Zvolte svého vítěze a vyzpovídejte ho!

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnost www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 27. května včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovském deníku Rovnost v pátek 30. května, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za březen a duben 2014.

LUCIE MACHÁŇOVÁ

Čtrnáctiletá atletka Atletického klubu AHA Vyškov, rodačka z Topolan, na halovém mistrovství České republiky žactva v Jablonci nad Nisou výkonem 1,55 m vybojovala v silné konkurenci skvělé páté místo. V atletice trénuje a závodí tři roky a dosáhla svého dosud největšího sportovního úspěchu. Výkon i umístění by jí měly být inspirací do další tréninkové práce. Jedná se o všestrannou talentovanou atletku, která může svůj talent nadále úspěšně rozvíjet.

ANNA MÁLKOVÁ

Na mistrovství světa veteránů v lehké atletice v maďarské metropoli Budapešti se sešlo téměř čtyři tisíce nestárnoucích sportovců. Vyškovská atletka a trenérka Anna Málková z jednoty Orel byla členkou českého národního družstva. V chodeckých závodech výrazně přispěla k jeho druhému místu. V závodě na tři kilometry v hale i venkovním na deset kilometrů obsadila vždy sedmé místo. Pro soutěž družstev se pak časy sčítaly a Češky braly stříbrné medaile.

ALEŠ ŠMERDA

Občas v této anketě nelze pominout „výkony" trenérů. Aleš Šmerda je sice stále platným hráčem druholigového volejbalového týmu TJ Holubice, ale letos poprvé vedl spoluhráče jako jediný trenér, když trenérské žezlo převzal po svém otci Arnoštovi. Holubičtí zakulatili své působení ve druhé lize na pět sezon a právě v této dosáhli historicky nejlepšího umístění. Skončili na druhém místě za suverénem soutěže a hvězdami nabitým Sokolem Bučovice.

VLADIMÍR ŠTRUBLÍK

Futsalová divize bude mít od nového ročníku opět tři zástupce z Vyškovska. Dvojici z okresního města Pivovar a Lazor-Domus doplní FC Kloboučky, které si postup z krajského přeboru vybojovaly několik kol před koncem. Samozřejmě jde o týmový úspěch, ale téměř všemu šéfoval hrající trenér a kapitán mužstva Vladimír Štrublík. Klub si dal postup a největší úspěch jako dárek k patnáctému výročí svého založení. A ani v divizi nechce hrát druhé housle.

JANA VINCOURKOVÁ

Bravurně zvládla vstup do letošní sezony. Druhý letošní závod Českého poháru v lezení na obtížnost žen v Lomnici nad Popelkou přinesl stejné pořadí na stupních vítězů jako úvodní pražský. Znamená to, že celkové vedení s maximálním bodovým ziskem jasně ovládla Vyškovanka v současné době již trénující v Lezeckém tréninkovém centru v Brně. V dalších dvou nominačních závodech si pak bezpečně vybojovala dres národního družstva juniorek i žen.