Sportovní redakce Vyškovského deníku Rovnost pro vás připravila další díl sportovní ankety s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? Opět je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v březnu a dubnu letošního roku zazářili, anebo na sebe upozornili jiným mimořádným výkonem. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu nebo mají na Vyškovsku své trvalé bydliště.

Podpořit svého favorita můžete už teď nebo až do úterý 26. května včetně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnost. Vítěze, tedy sportovce s největším počtem hlasů, pozveme do vyškovské redakce k on-line rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá, včetně osobních věcí. Na řadě je tedy hlasování úspěšných závodníků za měsíce březen a duben.

Vážení čtenáři, máte jedinečnou šanci. Zvolte svého vítěze a vyzpovídejte ho!

Hlasovat můžete už teď nebo až do úterý 26. května včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovském deníku Rovnost v pátek 29. května, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za měsíce březen a duben 2015.

MILAN ADAMEC

Po téměř dvouleté pauze si vyškovský vytrvalec opět zaběhl ultramaraton a hned si připsal další titul mistra České republiky. V Mníšku pod Brdy to bylo v nejmladší veteránské kategorii, tedy nad pětatřicet let. Běželo se padesát kilometrů s převýšením 988 metrů po brdských vesměs lesních silničních a zpevněných cestách velice pěknou krajinou. Závod patří do série evropského poháru v ultramaratonu ICU a zúčastnilo se téměř 150 běžců z Česka, Německa, Švýcarska, Slovinska a dalších zemí.

Adéla Jelínková.ADÉLA JELÍNKOVÁ

Mladá všestranná atletka AHA Vyškov a studentka vyškovského gymnázia již dlouhou dobu dosahuje výborných výsledků ve více atletických disciplínách. Svůj dosavadní největší atletický úspěch si přivezla ze vzdáleného Rumburku, kde v březnovém Mistrovství ČR v přespolním běhu vybojovala na velice těžké trati v těžké konkurenci nejlepších českých běžkyň skvělé sedmé místo. Tento špičkový výsledek je výsledkem dlouhodobé tréninkové píle a houževnatosti atletky bydlící v Opatovicích.

František Kejík.FRANTIŠEK KEJÍK

Skvělý finiš v nejvyšší krajské soutěži vynesl šachistům Městského kulturního střediska Vyškov nejlepší umístění za tříleté působení v ní. Skončili čtvrtí, když ještě dvě kola před koncem měli dokonce naději na postup do druhé ligy. Kejík odehrál všechna utkání přeboru, a i když sám tvrdí, že síla týmu není v individualitách, ale ve vyrovnanosti hráčů, k výbornému umístění přispěl největším počtem bodů. Z jedenácti partií osm vyhrál, dvakrát remizoval a jen jednou musel gratulovat svému soupeři.

Hana Müllerová.HANA MÜLLEROVÁ

Startovní listina čítala 40 173 běžců a z toho bezmála deset tisíc žen. Pařížský maraton patří k nejprestižnějším světovým sportovním podnikům. Běžkyně AK Drnovice si jej chtěla jen vyzkoušet, takže její výsledek je stejně překvapivý jako vynikající. Dvaačtyřicet kilometrů a 195 metrů zvládla v čase 3:35:23 hod. Ve své věkové kategorii veteránky 1, která evidovala 3381 jmen, skončila na 180. místě, v celkovém hodnocení žen byla 475. a ze všech závodníků v první čtvrtin výsledkové listiny, na 7 673. místě.

Blanka Neubauerová.BLANKA NEUBAUEROVÁ

Vyškovská lékařka absolvovala ve Švédsku se svojí kamarádkou a rovněž doktorkou Hanou Bělohlávkovou-Daněčkovou slavný lyžařský Vasův běh. Do této ankety by si zasloužily zařadit obě, ale Blanka byla v konečném pořadí přece jen o kousíček výš. Jde o mimořádně fyzicky náročný sportovní výkon. „Vasák" měří 90 kilometrů. Závodník musí dojet v časovém limitu deseti hodin. Nastoupilo 15 353 závodníků , Blanka byla klasifikována na 7555. místě v čase 8:59:22 hodin a Hana na 7798. v čase 9:07:33.