Sportovní redakce Vyškovského deníku Rovnost pro vás připravila další díl sportovní ankety s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou?

Opět je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v posledních dvou měsících letošního roku zazářili anebo na sebe upozornili jiným mimořádným výkonem.

Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů sídlících ve vyškovském okresu nebo mají na Vyškovsku své trvalé bydliště. Podmínkou je i start nejníže v kategorii dorostu.

Podpořit svého favorita můžete už teď nebo až do úterý 12. července včetně, a to na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnost.

Sportovce, který získá největší počet vašich hlasů, pak pozveme do vyškovské redakce k on-line rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá, včetně osobních věcí.

MARTIN KOVÁŘ

Martin Kovář.

Ragbisté Vyškova by si určitě zasloužili za mistrovský titul týmové ocenění a jistě se ho na přelomu roku dočkají. Už teď ale můžeme vyzdvihnout jejich kapitána a pilíř vyškovské sestavy. Martin Kovář utržil v povedeném semifinále s Pragovkou nesportovní ránu od jednoho ze soupeřů, ale účast pro Vyškov v historickém finále si rozhodně nenechal ujít. K vítězství nad Smíchovem přispěl devíti body.


DANA HYLÁKOVÁ

Dana Hyláková.Napřed zklamání, ale pak o to větší nadšení. Opravdu rozporuplné pocity zažila triatlonistka Dana Hyláková, když nejprve díky minimálně diskutabilním výrokům sudích přišla o medaili na mistrovství Evropy v portugalském Lisabonu. Na bolestivou ránu na duši si ovšem sama obstarala zlatou náplast, když v Plzni na českém šampionátu v olympijském triatlonu slavila ve své věkové kategorii velmi cenný triumf.

JIŘÍ OSOLSOBĚ

Jiří Osolsobě.Začíná to být možná trochu evergreen, ale tento talent vyškovské atletiky znovu potvrdil, že má před sebou velkou budoucnost. Mistrovství Moravy a Slezska starších žáků a žákyň probíhalo v podstatě v jeho režii. Patřil mu totiž zlatý hattrick, nenašel ani jednoho přemožitele hned ve třech disciplínách. Vrch koulí, hod kladivem a hod oštěpem, tam všude předvedl nejlepší výkony ze všech.


PETR PEVNÝ

Petr Pevný.Už získaná vstupenka na mistrovství republiky v kuželkách pro něj byla čest, on se s ní ale nespokojil a pronikl mezi nejužší špičku tohoto odvětví. Takový je počin vyškovského Petra Pevného, který se na šampionátu v Třebíči výkonem bez jedné přesných šest set kuželek probil do finále. Tam se po jeho hodech poroučelo k zemi o tři kuželky méně, ale celkově to stačilo na velmi lichotivou desátou příčku.


ONDŘEJ HOŠEK

Ondřej Hošek.Jen tři mistry Evropy má český karambolový kulečník. Všichni jsou junioři a věřte, nevěřte, jedním z nich je talentovaný křenovický rodák Ondřej Hošek. V dánské Kodani vyhrál šampionát ve volné hře na velkém stole a nejlepším možným způsobem se tak rozloučil s touto věkovou kategorií. Hošek přivezl do republiky zlato z tohoto odvětví po šestnácti letech. Můžeme se těšit, co Ondřej dokáže mezi dospělými.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnost www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 12. července včetně. Tam můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky se dozvíte ve Vyškovském deníku Rovnost v pátek 15. července, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru se sportovcem, který obdržel největší počet vašich hlasů.