Opět je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v květnu a červnu letošního roku zazářili, anebo na sebe upozornili jiným mimořádným výkonem. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu nebo mají na Vyškovsku své trvalé bydliště.

Podpořit svého favorita můžete už teď nebo až do úterý 21. července včetně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnost. Vítěze, tedy sportovce s největším počtem hlasů, pozveme do vyškovské redakce k on-line rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá, včetně osobních věcí. Na řadě je tedy hlasování úspěšných závodníků za měsíce květen a červen.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnost www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 21. července včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky se dozvíte ve Vyškovském deníku Rovnost v pátek 24. července, kde bude také uveden přesný termín on-line rozhovoru s vítězem ankety Hvězdný výkon Vyškovska za měsíce květen a červen 2015.

Boxer Tomáš Ivachov.TOMÁŠ IVACHOV

box

Tak trochu v utajení doputovala do Vyškova bronzová medaile z mistrovství republiky v boxu. A přes DTJ Prostějov, kde je třiadvacetiletý Vyškovan registrovaný. Student posledního ročníku Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci byl třetí v kategorii 81–91 kilogramů, tedy v těžké váze. K boxu se dostal přes kickbox, s kterým začínal ve Vyškově. V Prostějově se rychle lepšil mimo jiné i proto, že se učil od české jedničky Lukáše Konečného. S boxem spojuje i svoji budoucnost, chtěl by jet na olympiádu a po dvou až třech letech se pokusit nakouknout do profesionální­ho ringu.

Atlet Filip Navrátil.FILIP NAVRÁTIL

atletika

Rodák z Velešovic a odchovanec AHA Vyškov získal v krátké době po sobě dvě stříbrné medaile na republikových šampionátech dorostu a dospělých. Překvapivě ale ne ve své nejsilnější disciplíně, skoku dalekém. V obou případech byl členem sprintérské štafety na 4× 100 metrů svého nového klubu Univerzity Brno (studuje na sportovním gymnáziu v Botanické ulici). Dorostenecký šampionát se konal ve Vítkovicích, kde Brňané běželi čas 41,92 s a prohráli jen s Hradcem Králové. Na nejvyšší scéně domácí atletiky dospělých v Plzni čas vylepšili na 41,50, přičemž rychlejší bylo jen kvarteto Slavie Praha.

DANA SUCHOMELOVÁ

moderní gymnastika

Moderní gymnastka Dana Suchomelová.

Květnové mistrovství republiky dorostenek ve Žďáru nad Sázavou proběhlo zcela v režii reprezentantek SK Trasko Vyškov. V konkurenci třiatřiceti závodnic obsadily ve víceboji první, druhé, čtvrté a páté místo. Z celkem dvanácti medailí udělovaných za jednotlivá náčiní a trojboj přenechaly zbytku republiky jenom tři. A žádnou ze tří zlatých. Závěrečný souboj kamarádek z oddílu o nejcennější umístění, tedy titul v trojboji, nejlépe vyšel Suchomelové. Ta k absolutnímu titulu přidala i zlato za cvičení s obručí a bronz za míč. Malé tituly získaly ještě Adéla Plchová (míč) a Veronika Nohelová (kužele).

Nohejbalista Martin Šamalík.MARTIN ŠAMALÍK

nohejbal

Na Rozvízu v Ivanovicích na Hané se už druhou sezonu hraje druhá liga družstev. Tým Slovanu se jako nováček zachránil v baráži a letos kráčí k zachování ligové příslušnosti zcela v poklidu. Mužstvo těží především z extraligových zkušeností Petra Zemánka, ale po jeho boku zápas od zápasu roste další velký talent. Martin Šamalík to dokázal zejména v posledním okresním derby s Holubicemi. Jeho tým sice celkově prohrál, ale individuální vítězství v singlu, tedy hře jeden na jednoho, nad exmistrem světa v holubických službách Petrem Bubniakem se vždycky vysoko cení. Bubniak před tím neprohrál dva roky.

KAROLÍNA ZÁDRAPOVÁ

atletika

Atletka Karolína Zádrapová.Mimořádný vyškovský běžecký talent se z drnovického atletického klubu přesunul k vyšší kvalitě do Olympu Brno, kde rozvíjí základy trenéra Zdeňka Smutného. V sezoně jakoby samozřejmě porážela své vrstevnice a většinou i ženy. Vrchol přišel na mistrovství republiky v běhu na 10 000 metrů v Ústí nad Orlicí, kde cílem proběhla jako druhá ve výborném čase 37:51,65 min. Ženy a juniorky startovaly společně. Karolína nasadila od začátku velké tempo a dlouho vedla. Mezičasy na 3000 a 5000 metrů dokonce znamenaly zlepšení jejich osobních rekordů. V závěru jí trochu chyběly síly, ale i tak je druhé místo v ČR výborné.