Sportovní redakce Vyškovského deníku Rovnost pro vás připravila další díl sportovní ankety s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou?

Opět je uveřejněna nominace pěti sportovců, a výjimečně i jednoho bývalého sportovce, kteří v červenci a v srpnu letošního roku zazářili anebo na sebe upozornili jiným mimořádným výkonem. Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu nebo mají na Vyškovsku své trvalé bydliště a závodí nejníže v kategorii dorostu.

Podpořit svého favorita můžete už teď nebo až do úterý 24. listopadu včetně, a to na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnost.

Vítěze, tedy sportovce s největším počtem hlasů, pozveme do vyškovské redakce k on-line rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá, včetně osobních věcí. Na řadě je tedy volba z pěti vybraných úspěšných závodníků za říjen a listopad.

Vážení čtenáři, máte jedinečnou šanci. Zvolte svého vítěze a vyzpovídejte ho prostřednictvím naší redakce.

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnost www.vyskovskydenik.cz už teď nebo až do úterý 24. listopadu včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky se dozvíte ve Vyškovském deníku Rovnost v pátek 27. listopadu, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za měsíce září a říjen 2015.

JAN BURIAN

Jan Burian.O druhou nominaci po sobě si drnovický biatlonista ve službách SK Nové Město na Moravě řekl svými výsledky na mistrovství České republiky v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu, kterými navázal na předchozí bronzovou medaili z juniorského světového šampionátu ve stejné disciplíně. Mezi svými vrstevníky jasně vyhrál sprint na deset kilometrů i stíhací závod na 12,5 kilometru. Výborně skončila i jeho zkouška mezi dospělými. Ve stíhacím závodě doběhl drnovický mladíček pátý v závěsu za takovými esy jako Ondřej Moravec, Tomáš Vojík, Michal Krčmář či Michal Šlesingr.

IVO DUBŠ

Ivo Dubš.Hned v prvních domácích zápasech nového ročníku druhé ligy se volejbalisté Sokola Bučovice střetli se svým největším konkurentem v boji o první místo Školským sportovním klubem Beskydy z Frýdku-Místku. Ten netají svůj mimořádný zájem o postup do první ligy. Proto angažoval čtyři hráče s extraligovou minulostí: Přemysl Kubala, Tomáš Plichta, Michal Provazník, Pavel Srkal. Celé toto kvarteto strčil nestárnoucí bývalý reprezentační kapitán do kapsy. První zápas sokoli především díky němu jasně vyhráli. Do této ankety si ovšem Dubš nominaci zaslouží i svými dlouhodobě vynikajícími výkony.

MILAN LUTONSKÝ

Milan Lutonský.Dvaadvacetiletý hráč Zbrojovky Brno a někdejší český reprezentant do jednadvaceti let se hrdě hlásí ke své rodné obci Rybníčku a svému fotbalovému původu v Drnovicích. I jeho zásluhou se brněnskému týmu po delší době zase v první lize vede celkem solidně. V zápase proti 1. FC Slovácko přišel na hřiště až v osmasedmdesáté minutě, ale okamžitě nahrál na gól Řezníčkovi, který pečetil brněnské vítězství 2:0. Od tohoto zápasu už Lutonský nastupoval v základní sestavě a v desátém kole v pražském Ďolíčku proti domácím Bohemians už skóroval i sám a jeho gól vynesl hostům cenný bod. Byl to jeho čtvrtý prvoligový.

MILAN ŠEVČÍK

Milan Ševčík.Kanonýr a kapitán futsalistů Amoru Vyškov zřejmě nevidí důvod, aby se opět nezařadil mezi absolutně nejlepší střelce soutěže. V premiérovém ročníku Amoru dokonce nastřílel nejvíc gólů, loni obsadil třetí příčku. V úvodním utkání nového ročníku druhé ligy Vyškované nasázeli báňským vysokoškolským studentům z Ostravy osm gólů (8:3) a plnou polovinu z nich poslal za záda jejich brankáře právě Ševčík. Na domácí palubovku se pak vrátili po dvou zápasech venku a Ševčík opět úřadoval. Amoři tentokrát vyhráli 6:3 nad Třincem, opět s polovičním podílem, tedy třemi brankami, svého kanonýra.

MATĚJ ZABLOUDIL

Matěj Zabloudil.Vyškovský hokej sice na úrovni dospělýchuž několik posledních let skomírá, ale jeho odchovanci se ve světě nejrychlejší kolektivní hry neztrácejí. Junior Matěj Zabloudil nyní hraje v Olomouci a jeho výkony neušly pozornosti trenérů českého reprezentačního týmu do osmnácti let. Matěje nominovali k přípravnému utkání „osmnáctky" proti o rok staršímu českému výběru. Ten také mladíky ve dvou utkáních porazil 3:2 a 4:2. Pro olomouckého útočníka, který začínal v týmu Žraloci Vyškov, to byla premiérová pozvánka do národního týmu. Jeho osobním trenérem je reprezentační asistent Ondřej Kavulič.