Vážení čtenáři hlasujte do ankety v pravém sloupci

Redakce Vyškovského deníku Rovnosti pro vás připravuje sportovní anketu s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? Vždy v dvouměsíčních intervalech je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v té době zazářili a vyhřívali se na sportovním výsluní. Vždy půjde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště. Podpořit svého favorita můžete třeba už teď nebo až do úterý 25. ledna na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti.

Vítěz, tedy sportovec s největším počtem hlasů, bude následně pozván do vyškovské redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá.

Na řadě je tedy hlasování za měsíce listopad a prosinec. Vážení čtenáři, máte jedinečnou šanci. Zvolte svého vítěze a vyzpovídejte ho!


MIROSLAV BONIATTI
Čtrnáct zápasů, čtrnáct vítězství. O podobné šňůře fotbalisté většinou jen sní. Ti švábeničtí ji završili v listopadu a mohou jen litovat, že fotbalový podzim skončil. Znalci poměrů okresní kopané zásluhy na výkonech suverénně vedoucího týmu okresního přeboru připisují především trenérovi. Miroslav Boniatti dokázal, že i ve vesnických poměrech se dá pracovat na úrovni a přináší to ovoce.

MARTIN HOŘAVA
Třináctiletý plavec KPS Vyškova se neobjevuje mezi vyvolenými poprvé a podle jeho výsledků zřejmě ani naposled. Místo v tomto dílu ankety si vysloužil díky dvojnásobné pozici vicemistra z prosincového zimního mistrovství České republiky. Stříbro vylovil z prostějovského bazénu při motýlkářské stovce a při stejně dlouhé polohovce. Letos se jeho výsledkové ambice nesníží, spíš naopak.

MARTIN GIBALA
Další Martin v nominaci je doma na dědickém tatami. Ovšem i na těch cizích se cítí jako ryba ve vodě. Důkaz? V půli listopadu se vydal se třemi svými kolegy do Plzně na mládežnické přebory republiky, tedy české mistrovství. Mezi starším žactvem skončil devátý, ale vše si vynahradil mezi dorostem, kde se musel sklonit jen před svým finálovým soupeřem a odvezl si stříbro.

KATEŘINA ŠVECOVÁ
Soustředit se na juniorské soutěže, kam věkově patří, mezi dospělými se otrkat a nasbírat zkušenosti. Tak zněl původní sezonní plán pohledné šestnáctileté sportovní lezkyně. O pořádný kus ho ovšem překročila. První prosincový víkend vytřela všem zrak na republikovém šampionátu v Brně. Získala titul vicemistryně, dovršila vítězství v Českém poháru. Ale pozor! To vše v elitní kategorii žen.

ALEŠ SEKANINA
Že vám tohle jméno nic neříká? Jestli nejste dobrovolný hasič, nezajímáte se o požární sport a nejste z Ivanovic na Hané, tak možná. Vězte, že nejde o nikoho menšího než o mistra republiky mladšího žactva v šedesátimetrových překážkových bězích jednotlivců. Na Memoriálu Marty Habadové v Praze, tedy „neoficiálním“ šampionátu mládeže, doufal v elitní desítku a zajistil si mistrovský titul.

INFO K HLASOVÁNÍ:

Hlasovat můžete na webové stránce Vyškovského deníku Rovnosti www.vyskovsky.denik.cz už teď nebo až do úterý 25. ledna včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v pátek 28. ledna, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za listopad a prosinec.