Redakce Vyškovského deníku Rovnosti pro vás už druhým rokem připravuje sportovní anketu s příznačným názvem Hvězdný výkon Vyškovska: Kdo se potkal s formou? Vždy v dvouměsíčních intervalech je uveřejněna nominace pěti sportovců, kteří v té době zazářili a vyhřívali se na sportovním výsluní.

Vždy jde o jména, která hájí barvy některého z klubů vyškovského okresu, nebo mají na Vyškovsku trvalé bydliště. Podpořit svého favorita můžete následně na webových stránkách Vyškovského deníku Rovnosti.

Vítěz, tedy sportovec s největším počtem hlasů, bude pozván do vyškovské redakce k online rozhovoru, v němž se ho můžete zeptat na cokoli, co vás o něm zajímá. Zvolte vítěze a vyzpovídejte ho.

Červenec, srpen 2010

MARTIN BAYER
Mistrovství Evropy rádiem řízených modelů velkého měřítka 1:5. Auto RC Slavkov k němu vzhlížel jak pořadatelsky, tak s výsledkovými nadějemi. Naplnil je stříbrný Martin Bayer ve Formulích 1, i když v cestovních vozech mohl mít i víc. Lámal rekordy, ale v rozhodující chvíli ho zradila elektronika modelu.
JAN KADĚRA
Footvolley neboli plážový nohejbal. Sportovní mix dvou oblíbených letních odvětví, kterému ve světě propadá čím dál více lidí. Na začátku srpna se zájemci sjeli do Chebu k prvnímu mistrovství republiky. Jan Kaděra vyrazil na západ Čech s Petrem Zemánkem. Z osmi zápasů ztratili jediný set a získali zlato.
MARTIN LIČKA
Vyškovští fotbalisté nezahájili novou divizní soutěž dokonale, ale prvním ostrým startem sezony se nesmazatelně zapsali do historie klubu. Do ní se vryl hlavně střelec dvou branek Martin Lička, který tak posunul Rostex dál v pohárovém Ondrášovka Cupu přes druholigového favorita FC Tescoma Zlín 2:1.
MARTIN STANĚK
Obliba plážových sportů se nezastavila ani u tak ortodoxního odvětví, jako je tenis. Takže na kurtech u koupaliště ve Slavkově u Brna se mohl poprvé hrát Český pohár ve čtyřhrách. Slavkovák Martin s parťákem Edvardem Kožušníkem byli v premiérovém turnaji absolutně nejlepší. Ve finále smetli soupeře 6:0 a 6:1.
PETR ZEMÁNEK
Druhá polovina vyškovské dvojice, která na premiérovém šampionátu ve footvolleyi v Chebu doslova zametla se všemi soupeři, snad s výjimkou semifinále proti borcům z Aše. Přijeli, viděli, vyhráli. Jak se prosadí nový sport v České republice, ukáže budoucnost, jejich titul už ale nikdo nevymaže.

Hlasovat můžete do úterý 13. září včetně. Na stejném místě můžete také sledovat průběžné pořadí. Konečné výsledky a dojmy sportovce s největším počtem hlasů se dozvíte ve Vyškovských novinách v pátek 17. září, kde bude také uveden přesný termín online rozhovoru s autorem Hvězdného výkonu Vyškovska za červenec a srpen. Vítěz automaticky získává nominaci do blížícího se souboje o nejlepší sportovní výkon za celý kalendářní rok 2010.