Trenér národního mužstva Daniel Beneš k tomu nominoval hned půltucet mladíků z RC JIMI Vyškov. Pozvánku dostali David Brtníček, Jan Školař, Marek Jordánek, Lukáš Chalabala, Jiří Pantůček a Jakub Šmíd. V úvodním utkání již v neděli od 17.00 hodin nastoupí na hřišti Sparty proti týmu Moldavska. Kromě této dvojice startují dále Nizozemí, Ukrajina, Švýcarsko, Lucembursko, Lotyšsko a Maďarsko a druhou hrací plochou je hřiště Slavie.

Od začátku se hraje K.O. systémem a vítězové z prvního kola postoupí do semifinále play off, poražení se následně utkají o páté až osmé místo. Finále a souboj o bronz budou na pořadu příští sobotu na hřišti Slavie. „Úvodní utkání je samozřejmě klíčové, vítězstvím bychom si rádi otevřeli cestu až k finálové radosti. Ale Moldavsko je dost nevyzpytatelným soupeřem," naznačil plány české ragbyové dvacítky Beneš.

Další dvojice základního kola tvoří: Nizozemí – Maďarsko, Ukrajina – Lotyšsko a Švýcarsko – Lucembursko. Právě s lepším z tohoto souboje se v případě vítězství Češi utkají o postup do finále.