Florbalový Jihomoravský přebor mužů, skupina A. To je pole působnosti více než desítky hráčů, jenž se snaží dělat co nejlepší jméno svému klubu z Ivanovic na Hané jako rezervní B tým. Elitní výběr se letos objevuje ve vyšší Jihomoravské lize a jeho „záloha“ se pokouší uspět v nejnižší krajské soutěži. V neděli k tomu měla příležitost ve sportovní hale ve Slavkově u Brna.

Ivanovicím připadla na vrub i pořadatelská funkce. Halu ve městě Napoleóna navštívily kromě nich i týmy Letovic, brněnských Hornets ZŠ Horní B a výběr Veterinární a farmaceutické fakulty Brno.

Sokol sehrál dva zápasy, z nichž na ten první bude ctít určitě co nejdříve zapomenout. Celý hrací den s Letovicemi otevíral, ale už v první třetině si naopak zavřel dveře směřující k možným bodům. Úvodní patnáctiminutovka se proměnila v rychlý zmar všech ivanovických nadějí a skóre 0:6. „To byla od nás opravdu blamáž. Nedařila se nahrávka a hráli jsme špatně i pozičně. Asi jsme ještě spali,“ litoval týmový vedoucí Michal Kaláb. V dalších dějstvích se už mužstvo z hororového snu první třetiny začalo probírat, i když letovický brankostroj úplně zastavit nedokázalo. Konečný stav? Prohra 3:11, když se za poražené trefili dvakrát Vaverka a jednou Heroudek.

Ve druhém duelu vyzvaly Ivanovice svého už tradičního univerzitního rivala VSK VFU Brno. A k vidění byla znovu bitva, jak se patří. Obě strany se přetahovali o nejtěsnější vedení a v polovině třetího dějství trval nerozhodný stav 3:3, když se za dle oficiálního zápisu o utkání hosty trefil Kryl, Mach a Heroudek. „Hráli jsme už o poznání lépe než v prvním zápase. Najednou všichni táhli za jeden provaz. Škoda, že v závěru už to nevyšlo,“ konstatoval Kaláb. Brňané totiž dokázali po jednom z neodpískaných tvrdých zákroků vstřelit vítězný gól a ten následně ještě potvrdit. Vyhráli tak 5:3.

Ivanovičtí tak ke svému prvnímu bodu z minulého turnaje další ve Slavkově nepřidali a minimálně na tři přestávkové týdny budou uzavírat tabulku přeboru. Další florbalové týmy z Vyškovska se vydají na steč už tento víkend.