Z devíti absolvovaných třetin jim nevyšla jediná a stála je absolutní úspěch. I tak ale smutnit rozhodně nemusejí.

Doslova perný den mají za sebou florbalisté Sokola Ivanovice na Hané. V morkovické sportovní hale přivítali hned tři protivníky, aby v roli pořadatele turnaje Jihomoravského přeboru mužů divize I zabojovali o zvýšení šancí na splnění svého plánu.

„Chceme skončit mezi nejlepší trojicí týmů. Zpočátku sezony to vypadalo, že budeme muset slevit, ale teď se nám daří. Ve třech domácích zápasech potřebujeme aspoň šest bodů,“ nastínil brankář a vedoucí týmu Michal Večeřa. Do cesty se postavili zástupci Boskovic, Letovic a Jedovnic.

V úvodním klání celého dne se střetli Ivanovičtí s Boskovicemi. Roli favorita měli na svých bedrech bezpochyby hosté, prozatím jasný lídři tabulky a největší kandidáti na postup do vyšší soutěže. Domácí jim ale dali větší práci, než čekali. Zvlášť když po dvou trefách Šimka a jedné Podolana vedly Ivanovice po dvou třetinách 3:2.

„Šli jsme do toho s tím, že nemáme co ztratit. Dlouho to vypadalo dobře. Pak jsme ale ztratili koncentraci a to se vymstilo,“ uvedl gólman.

Překvapení se totiž nezrodilo. V posledním dějství zvedaly ruce nad hlavu jen Boskovice, když v půlce třetiny vyrovnaly a vítězného zásahu do černého dosáhly dvě minuty před koncem. Svoji výhru pak ještě pojistily na konečných 5:3. Hosté tak znovu dokázali přiblížit triumfu v přeboru.
To je ale to jediné, co může pořadatelé turnaje mrzet. Sklopené hlavy z nepovedeného závěru totiž v následných zápasech vystřídala hráčská uvolněnost, využité kombinační schopnosti a velmi pozitivní výsledky.

Proti posledním Jedovnicím, které měly v nohou předcházející vyrovnaný, ale prohraný duel s Letovicemi, předvedli střeleckou explozi. V první třetině, po níž vedli o čtyři branky, jim k ještě větší pohodě pomohl ne úplně stoprocentními zákroky jedovnický strážce branky a to jeho tým úplně rozložilo.

Ve zbytku souboje se ivanovičtí hráči svým fanouškům, kteří o sobě dávali vědět, seč jim síly stačily, ukázali v tom nejlepším světle a v poklidu si zlepšovali celkové skóre. Duel vyhráli 17:3, když čtyřikrát rozvlnil síť soupeřovy branky Podolan a hattrick si připsali Zápařka, Dočkal a Dengler. „Připadali jsme si jako na střelnici. Kluci z Jedovnic měli za sebou těžký zápas a s námi byli bezzubí. Navíc dostali nešťastné góly, odešla jim psychika,“ zhodnotil Večeřa.

Poslední souboj Sokola s sebou přinesl největší důležitost. Letovice totiž drží druhou příčku a Ivanovice potřebovaly v sobotu jejich náskok co nejvíce snížit. Podle toho také utkání vypadalo. Šance se střídaly na obou stranách a po dvou třetinách svítilo na ukazateli skóre 2:2.

Závěr pak patřil domácím, k čemuž velmi výrazně dopomohla nedisciplinovanost Letovických. Ti se začali spíše než hrou zabývat diskuzemi s rozhodčími, začala pracovat nervozita a Ivanovice z toho vytěžily maximum. K dispozici měly spoustu přesilovek a když tři z nich využily a nepohrdly ani trestným střílením, radovaly se z výsledku 7:2. „Je to přímý konkurent a hrálo se nahoru dolů. Rozhodly jejich vyloučení a naše dobrá produktivita,“ uzavřel Večeřa.

Ivanovice se tak katapultovaly do nejvyšších pater tabulky a i když náskok Boskovic se již zřejmě nedostižitelný, druhé místo je reálné.