První mečbol sice nevyužili, ale k dosáhnutí historického mezníku klubu mají ještě další dva. Fotbalové Ivanovice na Hané jsou na nohou. Tamní mužstvo může už tento týden završit fantastickou sezonu, vyhrát I.B třídu a vůbec poprvé si za dobu své více než osmdesátileté historie zahrát druhou nejvyšší krajskou soutěž. „Co víme, nikdy se tu taková soutěž nehrála a my to můžeme zlomit. Postup by byl zadostiučinění pro všechny, kteří se kolem ivanovické kopané točí,“ tvrdí trenér Josef Svoboda. Úvodní možnost zajistit si definitivu první příčky měl Slovan už v minulém utkání. Zajížděl na hřiště třetích Dražovic, které mohly v případě shody okolností ještě také zamíchat postupovými kartami.

„Před výkopem jsme věděli, že potřebujeme z posledních třech zápasů tři body a chtěli jsme je získat už tam,“ prozradil kouč. Jeho svěřenci ale velkolepé oslavy prozatím museli odložit. Po neproměněné tutovce Olejníčka, který se už po třech minutách objevil sám před dražovickou svatyní, šli naopak do vedení domácí. Po bleskově zahraném autu se do míče opřel Jakeš. Ještě v prvním poločase sice srovnal stav Moravec, ale „zlatý“ gól lídrovi dopřán nebyl. Možná jen více štěstí chybělo smolaři Olejníčkovi, když v největší šanci druhé půle trefil na brankové čáře stojícího spoluhráče. Bod za dražovickou remízu tak pro Slovan nic neřeší, protože druhý celek průběžné tabulky Újezd vydřel domácí výhru s Tišnovem v poměru 2:1. Rozdíl mezi oběma týmy tak činí dvě kola před koncem čtyři body, přičemž vedoucí družstvo se může opřít o lepší vzájemné zápasy.

Slovan je tak svého štěstí strůjcem. V neděli od půl třetí má všechno v rukou, respektive v nohou. Hostí průměrný Kunštát a nepřipouští si nic jiného, než úspěšné završení celoroční práce. „Je potřeba vyhrát a jsme tam. I když naše výhoda je i to, že budeme vědět, jak dopadl Újezd, nějak spoléhat se na to ale nedá,“ objasňuje Svoboda. Jeho vyjádření se opírají o fakt, že jediný sok jeho mužstva na cestě do vyšší neprobádané soutěže odehraje duel pětadvacátého kola už v sobotu. Navíc Újezd nečeká žádná lehká práce, od patnácti hodin se objeví na hřišti čtvrtých Šaratic. Jestli si tohle drama odbude poslední dějství v těchto dnech, nebo si na rozuzlení zapeklité situace budeme muset ještě týden počkat, se dozvíme na konci právě začínajícího víkendu. Pokud by ale platila druhá možnost, rozlosování posledního hracího dne mluví o tom, že Ivanovice zamíří do osmých Bohdalic, zatímco Újezd doma přivítá šestou Olešnici.