Sobota ivanovických florbalistů byla opravdu nevšední. Pro Sokol velmi zajímavý příběh napsal poslední turnaj Jihomoravského přeboru mužů divize I. Bojištěm se stala sportovní hala v Jedovnicích a ačkoli nešlo o postup či poslední příčky, jmenovaný tým měl o co hrát.

Situace v tabulce si vyžadovala od ivanovických borců uspět nejlépe v obou svých víkendových zápasech. Mezi osmi celky totiž chtěli udržet aktuální třetí místo, nejlepší jejich umístění v klubové historii. „Určitě chceme porazit domácí i Boskovice, jsou v tabulce pod námi a máme s nimi aktivní bilanci. Věřím, že to zvládneme,“ hlásil před odjezdem do centra dění hráč a vedoucí mužstva Milan Myška.

Jenže ani on, ani nikdo jiný netušil, jak nepovedené bude pro ně střetnutí s posledními Jedovnicemi. Nefungovalo nic a Sokol se duelem doslova protrápil. Dvě třetiny nemohl soupeři odskočit a ve třetí naopak rozhodli po chybách v defenzivě o svém teprve čtvrtém vítězství v sezoně domácí. Resumé: 6:4 pro outsidera. „Bída, hrůza, bez myšlenky, bez pohybu. Každopádně nejhorší výkon v celém ročníku. Tři body jsme jim darovali,“ láteřil Myška. Jen malou náplastí na duši byly přesné zásahy Koutňáka, Tvrdého a dva Podolana.

Už v jiném duchu se pro předtím poražené nesl následný boj proti předposledním Boskovicím. V první třetině se sice účastník přeboru radoval z jednoho gólu a nejtěsnějšího vedení, ale víckrát už do černého nezamířil. Naopak Ivanovičtí markantně zlepšili snad všechny herní činnosti, přidali i na důrazu a přineslo to kýžené ovoce. Výhru 4:1, o kterou se gólem zasloužili Flöchsler, Tvrdý, Kryl a Šimek. „Řekli jsme si, že musíme zamakat. Proto, abychom si nepokazili výsledek celé sezony, a taky z důvodu, že pro některé z týmu včetně mě to byl zřejmě poslední zápas v přeboru,“ vysvětlil další šéf celku, brankář Michal Večeřa.

„Je to škoda, mohlo být lépe. Ale dnešní nezdar jsme hned potom trochu odčinili, takže hlavy svěšené nemáme,“ uzavřel Myška, mimochodem druhý hráč, jež se loučí s ostrými zápasy.

Přes výpadek proti Jedovnicím nakonec Ivanovice přeci jen vysněnou třetí příčku udržely. Pomohli jim k tomu výsledky ostatních víkendových zápasů. Vyhrálo Gullivers Sokol Brno I C, druhé skončilo Atlas ČKD Blansko B. Druhý okresní tým působící v přeboru ze Slavkova u Brna si připsal prohru a remízu a v konečném zúčtování mu patří šestá pozice.