Jako už dvakrát v probíhající florbalové sezoně, ani potřetí atraktivní střet ivanovických a slavkovských florbalistů nemohl nikoho z diváků zklamat. Zápasu Jihomoravského přeboru ani tentokrát nechyběla zápletka, jejíž rozřešení opět přineslo nejtěsnější úspěch prvně jmenovaných. Z turnaje v Morkovicích–Slížanech přesto neodcházeli spokojeni ani vítězové. Když se na hřišti objeví Sokoli z Ivanovic a Slavkova, žádné divoké skóre to zpravidla nepřináší. Samotná hra se ale nudnou nazvat nedá, což potvrdila první bezgólová třetina.

Ve druhé se prosadili slavkovští Jeřábek a Stehlík, když využili nedůrazu soupeře. „Měli jsme mírnou převahu, ale dělali i chyby a Slavkov je velmi dobře trestal. A v obraně jim to taky šlo,“ popsal hráč a vedoucí týmu Milan Myška. Pátá výhra Slavkova a sedmá prohra Ivanovic v probíhající sezoně tak byla na spadnutí.

Vše ale změnila třetí patnáctiminutovka. Zlom přišel hned v jejím úvodu, kdy podle zápisu o utkání i pořadatelství akce domácí slepili dva zásahy Šimka a Flöhslera na sebe a díky třetí trefě Podolana z desáté minuty strhli vedení definitivně na svoji stranu. „To se prostě nesmí stát. Máme dvoubrankový náskok, pak nesoustředěnnost a je to pryč. A když se snažíme o srovnání, necháme se vyloučit. Zápas vyrovnaný, ale konec jsme nezvládli,“ litoval gólman a vedoucí slavkovského celku Jan Šícha. Ivanovice se radovaly po výhře 3:2.

Ani vítězové ale nebyli s morkovickou sobotou spokojeni. V druhém zápase dne totiž nedokázali prolomit odpor brněnských vysokoškoláků Veterinární a farmaceutické univerzity. Podlehli 3:4, když jim nestačil ani hattrick Aleše Tvrdého. Sportovní chuť si nespravil ani Slavkov, když přes obstojný výkon nestačil na lídra Gullivers Sokol Brno I C v poměru 0:3. V osmičlenné tabulce jsou Ivanovice stále páté, Slavkov zůstává s velkým bodovým odstupem šestý.