Získat co nejvíce bodů, ale hlavně si na závěr sezony zahrát a také připravit zasloužené ovace loučícímu se spoluhráči.

Tak zní plány ivanovických florbalistů pro poslední hrací den Jihomoravského přeboru mužů divize I. Přijde na řadu zítra a myšlenky Sokola se už vzhledem k situaci od předchozí sezony trochu liší.

Zapříčinili to hned dva důvody. Prvním je fakt, poslední turnaj už s konečným pořadím příliš zamávat nemůže. Jasnými vítězi a tedy i postupujícími jsou Boskovice. O druhé místo si to rozdají zástupci Hattricku Brno B a VSK VFU Brno. Páté Ivanovice mohou ještě myslet na čtvrtou pozici, kterou okupují nedělní domácí, Letovice. „Jsou před námi o čtyři body, takže když je porazíme, šance být čtvrtí žije. Domácí ale hrají druhý zápas s posledními Letovicemi, my máme druhého těžkého soupeře, takže si myslím, že je to spíš o teorii,“ míní brankář a vedoucí týmu Michal Večeřa. Ivanovice přiznávají, že už půjde v první řadě o to, si svůj oblíbený sport užít. „Chceme odehrát dobré zápasy a rozloučit se tak důstojně se sezonou,“ dodal.

Sokol má pro víkend kromě dobré hry a výsledků ještě jeden cíl. Svoji derniéru si totiž odbude jeden ze stabilních pilířů útoku a dlouholetý hráč Jan Matoušek. Toho donutily ukončit aktivní činnost zdravotní komplikace a v Letovicích naskočí na poslední minuty do hry. „Loučí se jeden člen našeho týmového jádra a to je nám samozřejmě líto. Rádi bychom mu i takto poděkovali, za všechny dobré výkony si to zaslouží,“ uvedl vedoucí mužstva.

A jací protivníci na Ivanovice na konec ročníku čekají? Nebude to zřejmě žádná procházka růžovým sadem. Už před zmíněným střetem s domácími je čekají právě Boskovice, už jistý celkový vítěz, který z devatenácti utkání zaznamenal jen tři prohry. „Jsou silní, to je jasné. Ale třeba minule jsme s nimi ztratili zápas až na konci a prohráli o dvě branky. Jistě si to budou chtít užít, ale my taky. A navíc půjde o prestiž,“ vyhlásil vedoucí týmu Večeřa.

Stejně Sokol přemýšlí i o utkání s domácími. Může ho těšit, že nemá závažnější problémy se sestavou. Do ivanovického výběru snad může zasáhnout jen fotbalové povinnosti některých členů celku. „Jedná se o opory, ale i tak bychom měli odjíždět s dobrou náladou a v hojném počtu. O topodle mě tentokrát půjde,“ uzavřel Večeřa.