Florbalové Vyškovsko se na uplynulý víkend smrsklo jen na Ivanovice na Hané. Klubová rezerva se vydala v neděli do Jedovnic, kde se pokoušela zlepšit týmovou pozici v jihomoravském přeboru. V jedenáctičlenné divizi A jí patřilo deváté místo, kromě třech remíz s jedinou výhrou hned z úvodního, ještě zářijového turnaje.

Jako druhé utkání celodenního programu nastoupily Ivanovice B jako mírný outsider proti Sokolu Brno III. – Falcons, pořadatelům turnaje. A úvod měl pro ně hororový scénář, během úvodní půlminuty dvakrát inkasovaly. Chvíli trvalo, než se ze šoku otřepaly, a když se tak stalo, trefily dvakrát jen konstrukci brněnské brány.

„Domácí“ si po celý zápas drželi klidný odstup a zvítězili 6:3. „Začátek byl šílený, nahození, důraz a dva nula prohráváme. Pak jsme se probudili, ve druhé třetině začali stahovat, ale byli jednoduše lepší. Skvěle nás podržel gólman Radek Zápařka,“ chválil alespoň jednotlivce hrající šéf týmu Jiří Dočkal.

Strážce ivanovické svatyně se vytáhl i ve druhém klání svého celku. Předposlední Letovice na něho těžko nacházely recept. Sice se z první akce dostaly do vedení, ale pak už jen těžko hledali cestičku za jeho záda. Ještě v první třetině Sokol srovnal a ve druhé rychle odskočil na klidný tříbrankový rozdíl.

Utkání dovedl do vítězství 6:2. „Máme tři body, to je perfektní. Náš herní systém není na takové úrovni, jak by se slušelo, ale když máme jistotu vzadu a padá nám to, můžeme bodovat,“ prohlásil Dočkal.