Jihomoravská liga atraktivního sportu s děrovaným míčkem pokračuje o víkendu dvěma turnaji v Dubňanech a Adamově. A právě na ten druhý se v neděli dopoledne vydají i ivanovičtí sokoli, aby v třináctičlenné tabulce obhajovali svoji průběžnou šestou pozici. A nebo ji ještě vylepšili. „Jsme v pohodě, ale kdyby se nám podařilo jít ještě nahoru, tak to bude velká paráda," řekl klubový šéf Petr Heroudek. V cestě za dalšími body stojí brněnští buldoci a tým Lanžhotu.

První zápas by pro jeho tým měl být ten „jednodušší". Deset minut před polednem zkříží florbalové hole s Bulldogs C. Brňané jsou zatím jasně na sestupovém místě, jsou předposlední. „Se vší úctou k soupeři jsou podle mě jeden z nejslabších celků v soutěži, jestli ne úplně nejslabší. V minulosti jsme je hladce poráželi, nebylo by dobré na tom něco měnit. V tomhle případě by cokoli jiného než tři body byla ztráta a zklamání," prohlásil.

Odpolední ivanovické vystoupení, to už zřejmě bude trochu jiná záležitost. Minimálně vzhledem k síle protivníka. Sokol Lanžhot totiž figuruje těsně před Ivanovicemi. Má na ně náskok jednoho bodu a při stejném počtu obdržených branek o pět vstřelených více. Čeká se tak velmi vyrovnaná bitva.

Tak to vidí i samotní ivanovičtí hráči. „Jsme na tom skoro stejně, bude to velmi těžký zápas. Jsou hodně rychlí, nepříjemně důrazní, nedají nám prakticky nic zadarmo. Chce to od nás všech maximální výkon, jinak to podle mě nevyjde. Výsledek bude důležitý, máme možnost se dostat přes ně, musíme do toho jít na sto procent," podotkl útočník Štefan Podolan.

Ovšem druhá strana si hodně věří. „Náš cíl pro turnaj je jednoznačně šest bodů. Minule jsme jako zatím jediní porazili první gulivery, máme formu, chceme dvakrát vyhrát a jít nahoru," zmínil vedoucí týmu Michal Bernát. Se spoluhráči ještě nevzdává ani postupovou naději. „Nemáme to úplně ve svých rukou, ale my už jsme s těmi nejlepšími hráli a naši konkurenti teprve budou. Je tu ještě šance a my ji chceme chytit už proti Ivanovicím. Pokud se nemýlím, ještě jsme s nimi neprohráli, jsme technicky i takticky vyspělejší, umíme na ně," dodal.

Ivanovická sestava nebude optimální, a to hlavně v zadních řadách. Podle všeho totiž budou chybět hned dva stabilní obránci základní sestavy. Dlouhodobější zranění stále nedoléčil Josef Mráz a velký otazník stále visí i nad startem samotného lodivoda Heroudka.

Ten se po angíně do florbalového kolotoče teprve znovu pomalu dostává. „Zřejmě nebudu hrát, nějak to pořád ještě není ono, moc jsem toho nenatrénoval a nejsem si jistý, jak platný bych byl a co by zápasová zátěž se mnou udělala. Pravdou je, že když budou chybět dva beci, bude to na defenzivě určitě poznat," poznamenal.

A je tu ještě jedna obtíž, tentokrát technická. Adamovská hala má dnes už poměrně nezvyklý parketový podklad a ten Ivanovičtí v oblibě nemají. „Není to zrovna hala, kam bychom jezdili rádi. Na takovém povrchu absolutně netrénujeme, málokdy hrajeme a pak podle toho taky vypadají výsledky. Je to pro nás určitě minus, naposled jsme na parketách vybuchli v Letovicích. Snad se to nebude opakovat a odvezeme si minimálně tři body. Máme na ještě lepší umístění než být šestí," nechal se slyšet.

Jihomoravská liga mužů

Neděle 23. února, Hala Adamov

FBC Sokol Ivanovice na Hané – Bulldogs Brno C (11.50), TJ Sokol Lanžhot – FBC Sokol Ivanovice na Hané (14.40)