To jsou jednoduché počty ivanovických florbalistů ohledně sobotního zvláštního dne. Jedinečnost spočítá v tom, že Sokoli sehrají paralelně dvojzápas v pořadatelské pozici v Morkovicích i jako hosté v Letovicích. „Tohle se nám nestává často, ale někdy to takhle prostě vyjde. Nic to nemění na tom, že když se nedovezou žádné body, myslím tím áčko i béčko, bude to zklamání," naznačil nemalé sobotní ambice klubový šéf Petr Heroudek.

První výběr má za sebou zatím, dá se říci, rozmarný podzim. Nejprve se mu vůbec nedařilo, čtyřikrát vyšel naprázdno, aby naposled rozstřílel dva soupeře a vyhoupl se v třináctičlenné tabulce jihomoravské ligy na osmé místo. „Zlomili jsme to, naše psychika je teď úplně jinde než předtím, to je hodně důležité. Už si zase věříme a to je někdy půlka úspěchu," konstatoval Heroudek.

I když jsou díky svazovému losu organizátory turnaje, přesto budou cestovat. Domácí zápasy totiž hrají v Morkovicích-Slížanech, tentokrát se jim na tamním gumovém povrchu do cesty postaví průběžně šestí Bulldogs Brno C a Psycho Brno FbC ZŠ Horní B, kteří jsou aktuálně na samém dně pořadí. „S těmito Buldoky hrálo poslední dva roky béčko v přeboru a nebylo to jednostranné, takže šance určitě je. A Psycho? Jsou poslední, tam nemůžeme myslet jinak než na vítězství. Myslím, že by mohly kápnout alespoň tři body, každý navíc bude dobrý," řekl vedoucí party.

Sebevědomí má i proto, že marodka týmu prakticky neexistuje. „Vypadá to, že budeme komplet, žádná ztráta by neměla být ani z jiných důvodů. Jen se nemůžeme opřít o hráče béčka, co se dá dělat," litoval. Klasický hráčský „transfer" zítra nepůjde proto, že klubová rezerva se vydá do Letovic, kde čekají Sokol Lanžhot a Florbal Lomnice.

Zvlášť druhý duel druhého ivanovického celku bude hodně důležitý, zatím nebodující tým totiž vyzve protivníka se stejným dosavadním osudem. „S céčkem Lanžhotu nemáme zkušenosti, ale pohybovali se v tabulce spíš níž. Co je ale šance veliká, to je Lomnice. Prakticky bez zkušeností, více méně jen nadšení, snad ničím extra nepřekvapí. Teď je třeba odlepit se ode dna," vyjádřil se Heroudek.

Ivanovický čtyřduel tak bude obsáhlým, přesto jediným zásahem Vyškovska do víkendových florbalových soutěží. Třetiligové Bučovice i Slavkov s Rousínovem v krajském přeboru mají volno.

Florbal o víkendu

Jihomoravská liga:

Sobota, hala Morkovice

FBC Bulldogs Brno C – FBC Sokol Ivanovice na Hané (11.40), Psycho Brno – FbC ZŠ Horní B (15.40)

Jihomoravský přebor, divize A:

Sobota, hala Letovice

TJ Sokol Lanžhot – FBC Sokol Ivanovice na Hané B (10.20), FBC Sokol Ivanovice na Hané B – Florbal Lomnice (13.00)