Je to týden, co si první ivanovický tým v regionální lize připsal plný bodový zisk a usadil se na druhém místě tabulky. A o uplynulém víkendu se vytáhly i Ivanovice B v krajském přeboru a „céčko" v jihomoravském přeboru. Byly totiž shodně stoprocentní.

Do haly ve Slavkově u Brna zavítali hráči z družstva B. V neděli je nejprve čekal Adamov a vstup nebyl ideální. Na začátku druhé třetiny měli tříbrankové manko. Jenže dokázali vývoj zápasu dokonale obrátit na vítězných 4:3. „Plno vyložených šancí jsme dlouho nedokázali proměnit. Ale je to o bojovnosti a ochotě pro tým s výsledkem něco udělat. Podařilo se nám to, srovnali jsme a třetí třetina už byla spíše o dobývání soupeřovy branky," uvedl ivanovický hráč Jiří Dočkal.

S dobrou náladou se tak mohli vzepřít i blanenskému protivníkovi. Bitva s ním se proměnila v čekání na první trefu. Diváci se jí dočkali až ve třetí třetině, kdy se roztrhl s góly pytel a Ivanovičtí vyhráli 3:1. Hattrickem se zaskvěl Kouba. „Bylo to spíše o vyčkávání, kdo udělá první chybu. Protihráči z Blanska měli z pohledu držení míče navrch, ale nevěděli si rady se zakládáním útoků, kde jsme svým pohybem dokázali s úspěchem narušovat jejich snahu," dodal Dočkal.

Sokol Ivanovice na Hané má v regionálních soutěžích v nové sezoně hned tři týmy. Mužstvo C, které tvoří zkušení hráči oddílu, si po prvním turnajovém víkendu s nulovým ziskem spravilo renomé v Pohořelicích. V rámci jihomoravské soutěže rozstřílelo Euro Nářadí Rousínov B 11:2 a těsně přehrálo Aligators Šitbořice B 3:2.

Dobré posily

Jako poslední z týmů Vyškovska se do nového florbalového ročníku zapojily Brankovice. Vstup do sezony si určitě představovaly trochu lepší. V sobotu hráči Black Arrows cestovali do Blanska, kde nejprve nestačili na domácí B tým v poměru 1:7, a body nevybojovali ani proti Aligators Orel Šlapanice E, když podlehli 2:4. „První turnaj v rámci soutěže nám bohužel nevyšel jak výsledkově, tak ani herně. Oba soupeři nás přehráli. Co můžeme hodnotit pozitivně, je výkon obou posil týmu, Miroslava Valoucha v brance a v útoku Martina Navrátila," prohlásil obránce týmu Petr Vérosta.

Jihomoravský přebor mužů

skupina B

Hala Slavkov u Brna

FBC Sokol Ivanovice na Hané B – TJ Sokol Adamov B 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)

branky: Král, Kusala, Urbánek, Kouba.

FBK Atlas Blansko – FBC Sokol Ivanovice na Hané B 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

branky: Kouba 3

Jihomoravská soutěž mužů

Hala TJ ČKD Blansko

Brankovice Black Arrows – FBK Atlas Blansko B 1:7 (1:3, 0:3, 0:1)

branky a asistence Bučovic: 11. Homola (M. Navrátil).

FBC Aligators Orel Šlapanice E – Brankovice Black Arrows 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

branky a asistence Bučovic: 25. Májek (Vérosta), 35. Navrátil M. (Homola).