Cílem těchto závodních testů je udržet alespoň touto formou závodníky v přípravě na letní sezonu. Pokud budou v platnosti, bude se i Jarní koronavirový pohár řídit veškerými vládními nařízeními a zákazy v souvislosti s bojem proti Covidu-19. Startuje se tedy opět intervalově.

Běh Vítovickým žlebem (8 km)

Muži: 1. Petr Hének 29:35 (body JKP 100), 2. Zdeněk Hochman 30:36 (96), 3. Lukáš Koudelka 32:11 (93), 4. Martin Skřivánek 32:35 (91), 5. Milan Marek (vš. AK Drnovice) 34:15 (90), 6. Lukáš Prošek (Vyškov) 38:46 (89).
Ženy: 1. Lenka Hrabovská 37:06 (body JKP 100), 2. Anička Halasová 40:58 (96), 3. Marie Hynštová 41:30 (93), 4. Světlana Petříková (vš. AK Drnovice 42:36 (91).

Pro úvodní „podnik“ zvolili pořadatelé trasu Vítovickým žlebem, tedy z Vítovic na Kalečník a zpět. Má něco přes osm kilometrů a nastoupá se tam dvě sta metrů. „Je poměrně náročná, až na Kalečník, tedy vlastně celé čtyři kilometry, se stoupá nahoru, ale jinak to nemá chybu. Zpátky je to fofr,“ charakterizoval trať Smutný.

Někteří závodníci si ji vyzkoušeli už loni začátkem prosince. Tehdy tam byli nejrychlejší Martin Skřivánek a Anežka Langhammerová. Loňský vítěz se tentokrát na pomylsné stupně vítězů nevešel. Výborný výkon předvedl Petr Hének, kterému osmička nestačila a v testu si přidal další kilometry. S dosaženými časy byli spokojeni i druhý Zdeněk Hochman a Lukáš Koudelka, který se pomalu dostává do loňské formy. Hének tak navázal na své vítězství v posledním závodě zimního poháru v Olšanech. V ženách obhájkyně prvenství na startu chyběla a pro první stovku bodů si s velkým náskokem doběhla Lenka Hrabovská.

„Musíme přežít tuto dobu aspoň pomocí našich testů, abychom byli připravení na závodní sezonu, pokud jaká kdy ještě nastane… A myslím, že to děláme dobře, takže jedeme dál. Pro udržení kondice je nutné pokračovat alespoň v systému testů. A vidím to nadlouho,“ dodal Smutný.