Nejvyšší soutěž ragbistů, tedy přesně řečeno KB Pohár 2009, vypukl minulý víkend prvním kolem. Herní systém, v němž jsou týmy rozděleny do třech šestičlenných skupina a kdy si celkem osm nejlepších zajistí účast ve čtvrtfinále, zapříčinil, že každý výpadek může mít pro tým fatální následky. Vyškov o tom ví své, zvlášť, když se ocitl v takzvané moravské skupině C, kde jsou k dispozici jen dvě postupová místa.

Podle papírových předpokladů by měl výčet konkurentů Vyškova v boji o play-off obsahovat hlavně dvě mužstva, extraligovými zkušenostmi ostřílený Dragon a Havířov. „Myslím, že o druhém postupovým místě se rozhodne mezi námi a Havířovem. Raději nepředvídám, ale samozřejmě uděláme vše, abychom se dostali dál,“ slíbil trenér vyškovského RC JIMI Milan Wognitsch. On i celý tým ale ví, že nemůže klopýtnout ani s kdysi prvoligovými celky Olomouce, Mariánskými Horami a Zlína.

První překážku Vyškovští mají za sebou. Zdolali ji minulou sobotu na svém hřišti, kdy přehráli právě Olomouc. Ale žádné tréninkové tempo to nebylo, hosté totiž především v prvním poločase hýřili aktivitou. „Dost kousali, ale to každý z těch řekněme slabších týmů. Myslel jsem, že to bude jednodušší, kluci hráli to, co jsme jim řekli, ale dělali jsme ještě hodně chyb,“ popsal kouč. Ty podle něj pramenily z ještě přetrvávající nesehranosti hráčů. „Měli jsme jen dvě přípravná utkání na umělé trávě, takže to ještě nebylo ono,“ dodal.

Ale zase si nemyslete, že by se o víkendu tyto celky přetahovaly o vedení. Po poločase 10:0 vyhrálo RC JIMI s bezpečným odstupem 37:7. „Kdyby to bylo s nulou, člověk by byl spokojenější, ale na druhou stranu je to první kolo,“ uzavřel klání Wognitsch. O body domácích se podělili Kašpar, který zaznamenal hned tři pětky, dvakrát položil Hudák, jednou Juřínek a Bastl. Z dvoubodového kopu se prosadil Ševčík.

Po potvrzení svých ambicí proti Olomouci čeká Vyškovské zápas pravdy. O víkendu se vydají na půdu Havířova a zřejmě tak půjde, jak už bylo řečeno, o nejdůležitější utkání základní skupiny.