Jihomoravská liga mužů, jejichž sportovní vášní je florbal, má v sobotu na programu poslední hrací den tohoto kalendářního roku. Zatímco ostatní týmy Vyškovska si už užívají zasloužené pauzy, bučovické „béčko“ a první výběr Sokola Ivanovic na Hané musí ještě stále zůstat ve střehu. Co víc, musí vyhlásit pohotovost, čeká je totiž premiérový vzájemný zápas v mistrovských soutěžích. Arénou pro boj bude hala v Morkovicích-Slížanech.

Střízlivý pohled na tento střet může směřovat prakticky jen jedním směrem. K tipu na vítězství Dynama, které má více ligových zkušeností, také družstvo ve vyšší soutěži a už spoustu let je považováno za florbalovou klubovou jedničku okresu. „Hrajeme každý rok na špici vyšší soutěže, musíme vyhrát, povinnost nám to velí. Po minulých sezonách bychom prostě měli mít opět navrch,“ zmínil hráč a vedoucí bučovického mužstva Ladislav Dufek.

Opatrnost v předčasných vyhlášeních mu ale nechybí. „Bude to vyhecované derby, stát se může cokoli. Ale prostě body potřebujeme,“ dodal.
V ligové tabulce čtvrté Dynamo už se s osmými Ivanovicemi dvakrát střetlo, ale jen v exhibičním utkání při oslavách bučovického výročí a na brněnském setkání celků všech možných úrovní Hummel cup. Favorit vždy potvrdil své výsadní postavení a to cítí i doposud poražená strana. „Mají obrovsky silný střelecký potenciál, byli i loni na postup, letos jsou zase vysoko. Zkušenosti bychom jim mohli závidět. Překvapit ale můžeme, také chceme. Každý zápas začíná nula nula. Taktiku ale neprozradím,“ zatajil přípravu ivanovický vedoucí, brankář Michal Večeřa.

Už teď je jasné, že při zítřejším zápasovém nadšení budou protivníky brzdit oslabené sestavy. Sokol musí oželet hned několik pilířů základního složení. „Bude chybět jeden z nejlepších obránců Pepa Mráz, nepřijede ani dobrý střelec Aleš Tvrdý a je toho víc. Buď vezmeme někoho z B týmu, nebo přeskládáme formace do nejoptimálnějšího složení,“ naznačil Večeřa.

Ani podle zápisu o utkání domácí na tom nebudou ideálně. Chybět jim bude z rodinných důvodů zkušený bek Pospíšil. „Bude nás šest, ale my jsme na to zvyklí. To je náš obvyklý počet, v podstatě nám to tak vyhovuje,“ vyvrátil možné oslabení Dufek. Derby podle plánu startuje v sobotu v patnáct hodin.

To už ale budou mít obě strany v nohou jeden zápas. V tom, který otevře celý zítřejší morkovický florbalový program, narazí Sokol na o dva body lepší Florec Brno. „S nimi jsme ještě nehráli, ani jsem je neviděl, ale co vím, tak herní kvalitu mají a jsou to technicky velmi dobře vybavení hráči. Každopádně z turnaje potřebujeme body, abychom nepadali do sestupových pater,“ vyhlásil Večeřa.

Bučovice mají ještě v plánu pokus o zdolání tabulkového souseda, Psycho Brno – FbC ZŠ Horní. „Jeden z neoblíbených soupeřů. Máme k nim respekt, strašně lítají po hřišti, nesedí nám, uvidíme, jak to vyjde. Musíme máknout, spokojenost bude jen se ziskem šesti bodů,“ uzavřel Dufek.

Jihomoravská liga

Hala Morkovice-Slížany

10.00 Sokol Ivanovice na Hané – Florec Brno

12.30 Psycho Brno-FbC ZŠ Horní - Sokol Dynamo Bučovice B

15.00 Bučovice B – Ivanovice na Hané