Řeč je o partě dědických judistů. Je tomu už čtyřiadvacet let, co se oddělili od vyškovského oddílu a začali psát vlastní oddílovou historii. A hlavně v posledních letech ji obohatili výraznými úspěchy na mnoha frontách. O uplynulých měsících to platí dvojnásob.

Exkluzivní kategorií Dědických jsou v současnosti starší žáci. Mezi nimi se aktuálně těší z mnoha skvělých výsledků. „Tam se nám vede výborně. Daniel Brázdil, Lukáš Dvořák či Lubomír Lstibůrek dokazují, že patří k absolutní špičce. Věřím, že jim to takhle vydrží i nadále,“ svěřil se hlavní trenér oddílu Zbyněk Dvořák. Ale nejen staršími žáky živ je Sokol Dědice. V letošním kalendářním roce se prosazovali i další, jmenujme mladšího žáka Martina Gibalu či mezi dospělými bojující Lukáše Semeráda a Pavla Šabackého. „Jsou tu ale i další, nechtěl bych vyzdvihovat jen pár jmen.

Navíc máme i takzvaná mláďata, tedy nejmladší děti a už v nich se objevují některé talenty,“ upozornil trenér.

Sokolská skupina si letos zatím může gratulovat. Výpravy vyslané na větší turnaje se předvedly v dobrém světle. Na stupních vítězů její členové vždy několikrát nechyběli v Týně nad Vltavou, Jihlavě či v Hradci Králové na republikových přeborech České obce sokolské. Nejblyštivější výkon přidal na mistrovství mladších žáků bronzový Martin Gibala. Snad jen na mezinárodní scéně výraznější prozatím nejsou, ale právě tento fakt mají podle slov klubových šéfů v plánu co nejdříve změnit.

Dědické judo nezaostává za největšími konkurenty ani v dívčím zastoupení. „Donedávna jsme příliš holek neměli, ale pak to prolomila Barbora Procházková. Přišla, začala vítězit a přišly další. V jejích šlépějích už jdou například Denisa Bunčková či Lucie Pytelová,“ řekl trenér Dvořák.

Po těžkých a chvályhodně zvládnutých vystoupeních se v nejbližších týdnech všichni jmenovaní judisté dočkají odpočinku. Nebude ale tak dlouhý jako prázdninový oddech od školy. Pomalu ale jistě se totiž blíží pro Dědice zřejmě největší šance na medailové pocty. „Vše budeme směřovat k říjnovému českému mistrovství starších žáků. S přípravou začneme už v polovině srpna, nachystáme soustředění v Brně a Mohelnici a budeme chtít vyladit formu, jak nejlépe to půjde,“ vyhlásil trenér.

Vzhledem k tomu, jak se jeho svěřencům dařilo, pomýšlejí už teď k této akci vysoko. „Nechci to zakřiknout, takže předpovídat něco velkého nebudu. Je to šíleně těžké přesně načasovat, ale rádi bychom k nejvyšším metám, to nezastírám. Šance máme velké,“ dodal Dvořák. Uvidíme, čeho všeho se ještě od jeho oblíbenců ve zbytku roku dočkáme.