Sokol vyslal o víkendu čtyřčlennou výpravu na Mezinárodní Velkou cenu v Jihlavě. O nejvyšší příčky v dobře obsazeném závodu starších žáků a juniorů spojených s kategorií mužů usilovali Pavel Šabacký, Lukáš Semerád, Lukáš Dvořák a Daniel Brázdil. „Jelo nás kvůli různým zraněním méně než obvykle, ale v Jihlavě se nám vždy docela daří, takže jsem rád, že jsme toto pravidlo letos neporušili,“ vyhlásil klubový trenér Zbyněk Dvořák. Nastínil tak, že na Vysočině se jeho svěřenci prosadili.

Zlatý post ukořistili dva judisté z Dědic. Dvořák neměl až na úvodní kolo s postupem do finále větší problémy, když vždy rozhodl před vypršením časového limitu. V boji o prvenství se nadřel nejvíce, dlouho totiž prohrával. Pak se ale nadechl k povedenému chvatu a rozhodl. Druhým dědickým vítězem byl Šabacký, jenž nenašel přemožitele v nejtěžší váhové kategorii.

Stříbrný lesk mělo ocenění Brázdila. Vyrovnané finálové utkání s jedním ze zlínských soupeřů musel nakonec vzdát kvůli zranění kolene. Poslední z dědického kvarteta Semerád se srdnatě rval s těžkým losem, ale v semifinále jej zastavil pozdější vítěz. Zápas o bronz mu pak nevyšel a dosáhl na konečnou pátou pozici. „Zvládli jsme to výborně. Teď ještě vše potvrdit na republikových přeborech Sokola a můžeme směle bilancovat,“ usmíval se kouč. Ty jsou na řadě tento víkend v Hradci Králové.