Dědičtí judisté neváhali ani uplynulý víkend vážit cestu k dalšímu sportovnímu měření sil starších dorostenců. Další podnik Grand prix se uskutečnil v Liberci a Sokol vyslal do boje tři své zástupce. „Nepřijeli závodníci ze zahraničí, takže je to trochu ochuzeno, ale z tuzemska jsou tu všichni, takže kvalita je i tak obrovská,“ konstatoval trenér Zbyněk Dvořák. A jeho svěřenci se opět prosadili do těch nejvyšších pater výsledkových listin závodu.

V kategorii do šestačtyřiceti kilogramů nastoupil Lubomír Lstibůrek. Tomu se ale nepovedl vstup do turnaje, když prohrál úvodní duel. Pak už ale hořkost porážky neokusil a to stačilo na celkové třetí místo. Jeho kolega Lukáš Dvořák v kategorii do dvaačtyřiceti kilo neměl svůj optimální den. Republikový mistr se potýkal v týdnu se zraněním, a to ho viditelně omezovalo. Nakonec se na stupně vítězů nevešel a patří mu pátá příčka. „Luboš si vedl slušně, ale udělal pár chyb, které ho stály ještě lepší umístění. Musíme na nich zapracovat. A Lukáš, ten opravdu nebyl fit. Navíc v jeho váhové kategorii ale byla konkurence obrovská. Příště to bude jistě lepší,“ doufá kouč.

Dědice ale přeci jenom bez vítězství neodjely. Zasloužil se o něj Daniel Brázdil. Ten v Liberci vůbec nepoznal hořkost porážky, všechny tři zápasy vyhrál. „Byl nervózní, sám to říkal, ale prvním úspěchem se to zlomilo. Pak už nebyl velký problém. Jsem celkově spokojený, ale je co zlepšovat,“ zhodnotil Dvořák.