Po Mělníku a Litoměřicích se třetí z kvalifikačních závodů uskutečnil před nedávnem v Týnu nad Vltavou, kam se vypravila šestičlenná výprava zástupců Vyškovska. Kolotoč kvalifikačního závodu trvá po dva dny, neboť zúčastněných judistů je až přes čtyři sta. Barvy svého oddílu hájili Martin Gibala a Daniel Brázdil jako starší žáci, Barbora Procházková a Denisa Bunčková jako starší žákyně a Lukáš Dvořák, jenž je nyní jediným zástupcem dědického dorostu. Mladší žák Dominik Kalášek, jenž si v Mělníku vybojoval druhé a v Litoměřicích páté místo, do Týna kvůli nemoci nakonec neodjel. Gibala v Týně získal stejné místo jako v Litoměřicích, tedy třetí a zlepšil tak páté místo z Mělníku.

Lukáši Dvořákovi uteklo třetí místo v souboji s mělnickým Janem Horynou, kdy po chybě skončil Dvořák pátý. „S tímto soupeřem se Lukáš znal už z předchozích soutěží, potkali se dokonce vloni na republice. Dan také prohrál souboj o třetí místo a byl pátý,“ informoval o výsledcích trenér judistů Zbyněk Dvořák. Mezi děvčaty se dařilo Bunčkové, která na tatami vybojovala druhé místo a tak si o příčku zlepšila umístění z Litoměřic. Procházková zažila trochu propad, kdy po mělnické třetí a litoměřické druhé skončila v Týnu na páté pozici.

„Všechny tři závody byly na srovnatelné úrovni. Naši judisté na nich předváděli stabilní a vyrovnané výkony a jelikož je bodovaných prvních sedm míst, tak si všichni připisovali body,“ zhodnotil Dvořák. Dorostenecký judista Lukáš Dvořák navíc absolvoval evropský turnaj v Teplicích, odkud mohl postoupit na mistrovství Evropy a světa. „Prohrál jsem s Belgičanem vlastní chybou. Držel jsem se s ním dobře, pak jsem se na zemi dostal do držení, ze kterého už jsem neunikl,“ okomentoval svůj výkon judista.

Další dva kvalifikační závody čekají na dědické judisty až po letních prázdninách. Pokud se jim však bude dařit jako doposud, mají účast na mistrovském závodě zajištěnou.