Republikový šampionát dorostenců v judu čekal i vyslance z Dědic. Sokol měl díky nominacím z průběhu roku možnost vyslat na tatami v Jablonci nad Nisou pětici svých nadějí a věřil, že by mohla cinknout i medaile.

Stalo se, největší radost svému klubu udělala v kategorii do osmačtyřiceti kilogramů Barbora Procházková. Vyhrála první tři duely a ve čtvrté bitvě prohrála těsně až díky rozhodnutí sudích. Získala tak bronz. „Bára byla výborná, je jen škoda, že se nedostala dál, měla našlápnuto i výše. I tak je to skvělé,“ radoval se i dědický trenér Zbyněk Dvořák.

Nedaleko blyštivému kovu se ocitl i Filip Dvořák ve váze do padesáti kilo, skončil pátý. Daniel Brázdil a Petr Formánek nastoupili do nejsilněji obsazené kategorii do šestašedesáti kilo, skončili na třinácté, respektive sedmnácté pozici. Sedmnáctý byl i Michal Králík mezi dorostem do třiasedmdesáti kilogramů. „Dobře si vedli i ostatní, v podstatě tam jeli více méně na zkušenou a zvládli to. Příští rok to bude určitě výsledkově lepší, jsem spokojen s výsledky v tak dobře obsazené soutěži,“ uzavřel Dvořák.