Judisté Tělovýchovné jednoty Sokol Dědic se o víkendu účastnili Moravského přeboru v Olomouci. V této soutěži však mohl startovat jen ten, který v září prošel nominačním turnajem. To se podařilo celkem pěti dědickým judistům v žákovské kategorii a to Barboře Procházkové, Danielu Brázdilovi, Lubomíru Lstibůrkovi, Filipu Dvořákovi a Martinu Gibalovi.

Pro žáky a žákyně je tento přebor nejvyšší soutěží, protože mistrovství České republiky ještě nemají. Toho se mohou zúčastnit až v kategorii starších žáků. V Olomouci se tak sešlo celkem sto padesát závodníků, kteří byli rozděleni do jednotlivých kategoriích podle váhy.

Dědičtí zástupci se na tento závod také speciálně chystali. „Připravovali se dlouho, a to už od letních prázdnin. Měli samostatný výcvik a trénovali speciální závodní techniky,“ prohlásil jejich trenér Zbyněk Dvořák.

Jejich přání bylo umístit se co nejvýše. A třem judistům se to skoro povedlo. Filip Dvořák začal hned na úvod se svým dlouholetým rivalem Danielem Kučerou z Kroměříže. „Filip Daniela v úvodu porazil, ale ne závěr se spolu utkali ještě jednou a tam mu to soupeř oplatil,“ sdělil s trochou smutku Dvořák.

Celý Filipův finálový zápas byl nerozhodný a až na závěrečný verdikt rozhodčího vyhrál nakonec jeho protivník. Filip Dvořák si tak domů odvezl pěkné druhé místo.

Stříbrnou příčku vybojoval také Martin Gibala. „Zápasil velmi dobře, bylo vidět zlepšení od minulých zápasů. Ve finále ale upadl na bodové hodnocení koka, což jsou tři body pro soupeře a tak skončil druhý,“ popsal trenér.

Dobře si vedla také zástupkyně něžného pohlaví Barbora Procházková. Na to, že trénuje jen jednou týdně z důvodu dalších aktivit, byla velmi úspěšná a z přeboru si odvezla také druhé místo.

Naděje vkládal trenér také do Daniela Brázdila a Lubomíra Lstibůrka. Daniel bojoval na dobré úrovni, ale potrápila ho nervozita. V boji o třetí místo se celý zápas držel, až na závěr upadl na bodové ohodnocení juko, čímž soupeř získal pět bodů. Nakonec tak skončil pátý stejně jako jeho oddílový kolega Lubomír Lstibůrek.

V soutěži se utkali ti nejlepší z celé Moravy, takže konkurence byla dost velká. „Mohlo to být ještě lepší. Míříme výš, protože bylo vidět, že na to mají. V rozhodujících chvílích to byl moment, kdy třeba zaváhali. Ale jinak jsme s výsledky spokojeni. Byly tam velice vyrovnané boje s těmi nejlepšími a ještě máme určitě na čem pracovat,“ zhodnotil přebor Dvořák.

Od nového roku čeká dva zástupce dědického oddílu změna. Daniel Brázdil a Lubomír Lstibůrek totiž přejdou do kategorie starších žáků a tak celý rok bude jejich příprava směřovat na mistrovství České republiky.