Chtěli zakončit rok uvolněným závodem v zahraničí, a kromě splnění tohoto cíle si znovu vylepšili renomé velkými výsledky.

Mladí judisté Sokola Dědice se v pátek a sobotu objevili na rozsáhlé mezinárodní akci v Polském Kalyczi. Tam se vždy na sklonku roku sjíždějí závodníci nejen z celého území pořádající země, ale také favorité z Německa a dalších států. „Rozhodně to tam nebude jednoduché, kvalitou bude ta akce doslova nabita,“ uvedl před odjezdem trenér Zbyněk Dvořák.

Jeho svěřenci měli možnost poměřit síly i s některými oddíly z Česka, jmenovitě Brna a Dolní Kounice, a to v sobě skrývá další motivaci. „S těmito se setkáváme během roku často, takže o rivalitě nepochybujte,“ vysvětlil kouč.

I přes tyto zkušenosti už před závody avizoval, že tentokrát to spíše chce brát jako odměnu členům klubu za jejich píli během celého roku, ačkoli možným úspěchům se nebránil. „Dáme jim prostě šanci vyzkoušet si konkurenty mimo republiku, jde o uvolněnou atmosféru a uvidíme, co to přinese,“ dodal.

A tato slova se dokonale potvrdila. Nestresové prostředí totiž svědčilo Sokolu naprosto dokonale. Na tatami se představilo pět dědických talentů a zanechali v místě souboje hlubokou stopu. Lubomír Lstibůrek, Daniel Brázdil, Martin Gibala, Barbora Procházková a Lukáš Dvořák své váhové kategorie totiž vyhráli.

Nejméně zápasů musela absolvovat Barbora Procházková. Dívčí soutěž totiž měla jen tři další přihlášené, a s těmi si jmenovaná judistka poradila bez větších problémů. Stejně úspěšně se dařilo i čerstvému držiteli titulu mistra republiky mezi staršími žáky Lukáši Dvořákovi. Ten, přestože byl zařazen do vyšší váhové kategorie, se se soupeři příliš nepáral a v pohodovém tempu získal celkové prvenství.

„Ani jeden z nich neudělal žádnou velkou chybu a to mělo velkou váhu. U Lukáše se to čekalo, ale Bára předvedla i několik hezkých hodů, takže jsem spokojený,“ chválil Dvořák.

Další vyslanci Dědic měli několikrát namále a o svém postupu dále rozhodli občas až na poslední chvíli. Lstibůrek dokonce začal na úvod prohrou, ale to už později neopakoval, a tak i tito tři vystoupili při vyhlášení na nejvyšší stupínek.

Trenér tak měl důvod zářit radostí. „Vyšlo to skvěle, kromě výsledků oceňuji i to, jak moc se děcka navzájem povzbuzovala, dost je to povzneslo,“ popsal.

Teď si judisté Sokola mohou užít vánoční svátky. „Dostanou zasloužené volno, i když na programu ještě jsou zkoušky na zisk lepšího pásku. Závodit pak budeme zase v lednu,“ vysvětlil Dvořák.