Jak jinak si lze vysvětlit bilanci zástupců RC JIMI v právě ukončené sezoně. Mužům se sice příliš nedařilo a své účinkování zakončili už v pohárovém čtvrtfinále, jejich mladší kolegové se ale zaskvěli. Považte sami: starší žáci jsou vicemistři, mladší žáci, kadeti a junioři mají tituly českých šampionů. Posledně jmenovaní své vysněné mety dosáhli v sobotu, kdy odcházeli vítězně z finálového boje na vlastním hřišti proti týmu Praga Praha.

Domácí nechtěli pošpinit vlastní předchozí perfektní výkony. V Celostátním přeboru juniorů, jak se jejich klání oficiálně jmenuje, jednoznačně dominovali základní části a neklopýtli ani v play-off. Plány do sobotního dění tak měly jednoznačný směr. „Celý rok jsme neprohráli, tak už jsme s tím nechtěli začínat. V sestavě chyběl ze základu jen jediný hráč, takže i to nám nahrávalo,“ připomněl předzápasovou situaci trenér Milan Wognitsch.

Vyškovští dělali od úvodního hvizdu kouči i příchozím fanouškům radost. V desáté minutě skórovali Tomášem Mazalem a následný kop proměnil Martin Kovář. Za dalších osm minut sice hosté srovnali, ale náskok domácím bleskově vrátil Václav Monček díky fantastickému trestnému kopu. Jeho noha se nemýlila z téměř čtyřiceti metrů. Do přestávky se ještě prosadil Petr Školař, když udělal čest svému příjmení, vyškolil pražskou defenzivu a upravil na 17:7. „První půlka nám vyšla podle představ. Byli jsme jednoznačně lepší a dokázali to vyjádřit i bodově. Takže nadšení,“ potvrdil Wognitsch.

Rozhodnuto ovšem ještě nebylo, protože v druhé půli se růst skóre na straně JIMI zadrhl. Domácí sice strávili většinu času na půli Pražských, ale tlak byl platonický, ačkoli příležitosti ke zvýšení náskoku se objevily. Naopak Pragovce stačil ojedinělý útok, aby vše zdramatizovala, v pětašedesáté minutě snížila na pouhý tříbodový rozdíl. Vyškov už ale hosty k ničemu dalšímu nepustil a radoval se z českého titulu po finálové výhře 17:14.

„Myslím, že nám stačilo, abychom dosáhli v druhém poločase na jednu pětku a bylo jasno. Měli jsme k ní blízko, když dvakrát nám vypadl míč těsně před brankovištěm. Když soupeř udeřil, řekl jsem klukům, že to už musíme dohrát takticky a povedlo se. Jsem spokojený, jak jinak,“ uvedl trenér. Ten nešetří slovy chvály ani co se týče celého uplynulého ročníku juniorského přeboru. „Malé chyby se u nás vyskytly, ale to je normální, přeci jenom jsou to mladí kluci. Žádnou větší krizi jsem nepocítil. Trénovali naplno, hráli jako celek, tak snad neutečou do jiných klubů a my budeme mít z čeho čerpat v mužích,“ doufá Wognitsch.