Volejbalové juniorky Vyškova stále kralují krajskému přeboru. Pořád vévodí základní šestičlenné skupině B a jedna ze tří postupových pozic do finálové části jim už může uniknout jen teoreticky. Ovšem dvanáctizápasovou šňůru bez zaváhání minulý týden rázně utnula těsně druhá Strážnice.

Vyškovská děvčata tak mají v nedělních duelech na palubovce Sokola Předklášteří jasný úkol. Znovu se vrátit na vítěznou vlnu a psychickou pohodu. „Stává se to každému a v podstatě každý rok. Začne se v plné sestavě a pak kvůli zranění a jiným chybějícím se to celé rozhodí. Kdybychom byli minule kompletní, asi by se nám to nestalo,“ připomněl potíže z posledního hracího dne trenér Josef Řezníček.

A kádr nebude ideální ani zítra, hlavní osa týmu, tedy více méně hráčky s ligovými zkušenostmi z kategorie kadetek, bude znovu roztříštěn. „Už jsem to říkal dřív, pokud nehraje ten základ čtyř hráček, není to ono. Je to osa týmu. Ale hlavní problém pro nejbližší utkání jsou absence nahrávaček. Kachlíková je nemocná, Pospíšilová má rodinné problémy. Pokud alespoň jedna z nic pojede a bude moci hrát, tak věřím, že aspoň jedno utkání vyhrajeme,“ dodal Řezníček.

Krajský přebor

15., 16. kolo, neděle, 10 a 13 hodin

Předklášteří vs.Vyškov

Předchozí zápasy (5., 6. kolo):

Vyškov – Předklášteří 3:0, 3:0.

Tabulka: 1. Vyškov 26 b., …4. předklášteří 22 b.