Prvoligová sezona mladých volejbalistek měla v sobotu na programu předposlední hrací den. Vyškovské zástupkyně čekala výzva odvézt nějaký ten bodík z palubovky nevyzpytatelného Zlína. „S nimi je to těžké, jednou zahrají skvěle, jednou jsou zase dost podprůměrné. Nikdy dopředu nevíte, na čem jste," prohlásil ještě před prvním podání trenér Vladimír Golda. K jeho nelibosti se domácí tentokrát ukázali v tom lepším světle, zatímco hostující hráčky musely bojovat s nepřízní osudu.

Goldovy svěřenkyně mohly ráno odjíždět k dvojzápasu bez nervů. Sice působí v šestičlenné skupině o udržení, ale hrozbu sestupu už zažehnaly a prakticky nic je neobere o konečnou lichotivou druhou pozici. „Po minulém zápase s Olomoucí jsme jakoby uzavřeli sezonu a řekli si, že už jsme odstartovali pětiměsíční přípravu na novou sezonu. V té chceme být zase o kousek lepší. To samozřejmě neznamená, že nechceme ještě teď vyhrávat," prozradil kouč.

Vyškovanky, kterým chyběla v sestavě Veronika Vyplelová, vůbec nezačaly špatně. Snadno si vybudovaly až dvanáctibodový náskok, a ačkoli se postupně zmenšoval, na pohodlný zisk první sady to stačilo. Ve stejném duchu se začalo odvíjet i druhé dějství, pak ale přišel zřejmě rozhodující okamžik celého dne.

Zlomová chvíle

Při jedné z běžných souher chtěla jako obvykle nahrávačka Petra Bilíčková připravit své kamarádce na síti co nejlepší pozici na útok, jenže při dopadu z toho byl místo vyškovského bodu výron kotníku na pravé noze. „Hodně nešťastná chvilka. Při nahrávce jsem vyskočila, jenže jsme se tak úplně nedomluvily s blokařkou, trochu jsme do sebe strčily a já při doskoku špatně došlápla," přiblížila Bilíčková.

Postavou menší, ovšem volejbalovou chytrostí oplývající talent vyškovského klubu tak zmešká i poslední dvoukolo příští víkend doma proti Kylešovicím. „Nedá se nic dělat, musí to zůstat dva týdny v klidu. Je to moje první takové zranění a doufám, že i poslední," doplnila.

Nepříjemný okamžik a následná pauza pro ošetření s převozem na pohotovost jakoby Vyškovu ublížily fyzicky i psychicky. „Je to jedna parta a pro tu byla tahle nepříjemná situace šokem. Za Peťu jsme měli koho dát do hry, ale tým se tím rozpadne a to se pak hodně těžko dává dohromady. Holky to měly pořád někde v hlavě, začaly trochu zmatkovat. Bojovaly, ale marně," uvedl Golda.

I když ve všech dalších dějstvích se vyslankyně vyškovského volejbalu dostaly přes dvacetibodovou hranici, další set už nezískaly. To se povedlo až v odvetě, ale opět byl „jen" jeden, a tak cesta zpátky domů byla smutnější než obvykle.

Větší motivace

Poslední neúspěch ale juniorkám sezonu nezkazí. „Hrajeme první ligu poprvé, pořád nabíráme zkušenosti a je potřeba, abychom zapracovaly také na naší psychice. Parta je skvělá, můžeme toho spolu ještě hodně dokázat," řekla už dříve jedna z opor Eva Schmiedová.

Velké plány pro příští rok neskrývá ani lodivod družstva. „V základní skupině můžeme klidně skončit mezi prvními třemi a hrát celý rok s nejlepšími," nastínil cíl. Jeho slovům nahrává i fakt, že suverénní Královopolská Brno zřejmě poputuje do extraligy a další silné protivnice z České Třebové a brněnského Junioru oslabí kvůli věkové hranici kategorie. „U nás naopak všechny holky zůstávají, navíc do toho zabudováváme i kadetky. Kádr bude silnější, jen musíme vypilovat naši hru a zaměřit se na naše slabší stránky," uzavřel.

Skupina o udržení - 9. a 10. kolo: Zlín – Vyškov 3:1 (-19, 21, 24, 21), 3:1 (26, 17, –18, 15).