Hodně výjimečný příběh zažila trojice nohejbalistů Čelákovic a mezi nimi i dlouholetý exvyškovský hráč Jan Kaděra. Poté, co na konci června postoupili s týmem do playoff, asi těžko by je napadlo, že je už o týden později na šampionátu dvojic v Českém Brodě čeká velký vrchol kariéry. „Původně jsme říkali, že sezona už pro nás skončila, že to mistrovství necháme být, ale změnili se nám plány, tak jsme se dohodli, že to zkusíme," objasnil Kaděra.

A byl to pokus více než zdařilý. Spolu s Flekačem a střídajícím Frankem se sice ocitli v nejtěžší základní skupině, ale pohráli jen s modřickou dvojicí, v níž figuroval další Vyškovan Martin Müller. Postupovou radost z druhého místa pak dokázali v playoff jen a jen navyšovat.

Ve čtvrtfinále udolali ve třech setech Modřice C, v semifinále si po prohraném úvodním dějství dokázali poradit s elitní formací Šacungu Benešov, tedy známými jmény Holubem, Doubravou a Makarou.

A finále? Na druhé straně stáli úřadující mistři světa, slovenští krajánci ve vsetínských službách Perun, Brutovský a Gebel. Přesto první sadu získali nejtěsnějším rozdílem Čelákovičtí a ačkoli protivníci z nejtěžších srovnali krok, zlato jim uniklo.

Naopak slavit se spoluhráči mohl Kaděra. „Věděli jsme, že už máme splněno. V klidu a dobře jsme útočili. Čelákovice ještě žádný takový titul nemají, je to velká událost pro klub i pro nás," neskrýval nadšení nový šampion.

MČR dvojic

Finále:
NK Klimax Vsetín (Perun, Brutovský, Gebel) – Tj Spartak Čelákovice (Flekač, Kaděra, Frank) 1:2 (9:10, 10:8, 8:10)