Vyslankyně města obuvi přijížděly do Vyškova jako obrovské favoritky. Z deseti zápasů škobrtly jen jednou a z jejich strany předpokládaná dvě sobotní vítězství by je už najisto posunula do dalších bojů, v nichž se bude usilovat o extraligovou příslušnost. „Bude to těžké, dobrý bude každý vyhraný set. Chceme sehrát vyrovnané dramatické zápasy, to je hlavní,“ vyhlásil předem kouč domácích Josef Řezníček. A jeho slova byla potvrzena, domácí volejbalistky si určitě vzpomenou na jednodušší utkání.

Už první set prvního zápasu naznačil, že hostující celek nemíní slevit ze svých cílů. I když Vyškov se rozhodně nechoval jen jako sparingpartner a dokazoval, proč figuruje hned za Zlínem na druhé příčce pětičlenné skupiny, sokyně měly jistější ruku a prodávaly svůj um naplno. První set si připsaly poměrně v klidu rozdílem šesti míčů.

Vyškovské kadetky ovšem ukázaly, že nejsou snadná kořist, a postupně se kvalitou hry Zlínu přibližovaly. Ve druhém dějství to ještě o čtyři body nestačilo, třetí set už ale nepustily hlavně díky jeho povedenému úvodu, v němž si rychle vytvořily náskok. „Zlepšovaly jsme se a hlavně když rychle v setu vedete, holky si věří, psychika jde nahoru. Pak už jen čekáte na další chyby soupeře,“ potvrdil Řezníček. Navázat na premiérový úspěch ale domácí družstvo nedokázalo. Ve čtvrté části hry jejich členkám došel dech a výsledkem byla vysoká prohra a tedy i úplný konec nadějí. „To jsme byly hodně v útlumu, asi nejhorší chvíle. Vzal jsem si pár oddechových časů a nepomáhalo to, holky už přestaly věřit,“ litoval trenér.

Týmy si pak příliš dlouhé volno nedopřály a brzy nastoupily k druhému střetu, který se odvíjel podobným způsobem jako jeho předchůdce. Tedy s tím rozdílem, že vyškovské naděje se do hry dostaly dříve a tentokrát získaly po nesmírně dramatickém boji už druhý set. Pak sice znovu prohrávaly, ale ve čtvrtém setu doslova sahaly po vynucení si tiebreaku. „Věřil jsem, že už to dotáhneme, ale zkazili jsme hned dvě podání a to se v tomto okamžiku projevilo i na výsledku. Škoda,“ konstatoval Řezníček.

Razantní a přesný servis, to bylo závaží, které převažovalo misky vah na jednu či druhou stranu. Po čtyřech setech odpoledního utkání se tak znovu definitivně naklonily na hostující stranu. „Při podání se dá urvat více bodů i než třeba na smeči. V takto kvalitní soutěži už nemá smysl hrát tuto činnost na jistotu, ale při riskování jsme moc kazili, musíme to na tréninku ještě vypilovat,“ uvedl domácí lodivod. Přesto ve vyškovském táboře navzdory dvěma porážkám chmurná nálada nezavládla. „Hráli jsme s celkem z nejlepších podle mě rovnocennou partii. Nedopadlo to, ale víme, že můžeme hrát dobře s kýmkoli,“ doplnil.