Na zdejších volejbalových antukových kurtech u koupaliště U Libuše proběhne už 54. ročník populárního turnaje mužů „O pohár Lulče“. Tradičně se bude hrát ve dvou výkonnostních skupinách. V té silnější startují extraligové týmy Fatry Zlín a slovenský Spartak Myjava. Na souboje s nimi se těší zejména vítěz druhé ligy TJ Holubice. Dalšími zástupci II. ligy jsou Šlapanice, Drásov, Kojetín A a B a druholigovou kvalitu by měl mít i posílený Rousínov.

V turnaji kategorie II nastoupí týmy krajských a okresních soutěží. Na pořadu bude několik prestižních okresních derby. Přihlásily se: Holubice B, Orlovice, Dědice, Vyškov, Kojetín C, Šlapanice B, Bílovec, Brno-Komárov, junioři Šlapanic a samozřejmě lulečtí muži. První zápasy začnou v 9.00 hodin, slavnostní vyhlášení vítězů se předpokládá kolem osmé večerní.

Milou akci uspořádají v sobotu v fotbalisté Ježkovicích. Nazvali ji „Kužel“. Spolu s hráči malého fotbalu, nohejbalu a OS Ježci Ježkům zavzpomínají na svého spoluhráče a kamaráda Pavla Jury. Velmi přátelské fotbalové utkání začne ve dvě hodiny odpoledne.

BASEBALL

Baráž o extraligu: Sokol Hluboká - Pelikans Bučovice, sobota 1. 8. (13.00 a 16.00).

FOTBAL

Přípravné zápasy:

Pátek 31. 7.: Vážany n. L. - Otnice (18.00).

Sobota 1. 8.: Nové Sady – MFK Vyškov (11.00). Kralice n. H. - Rousínov (17.00).

Neděle 2.8.: Líšeň - MFK Vyškov B (10.30 v Blažovicích).

Krajský pohár JmFŽ - 1. kolo:

Šardice - Rousínov, Kyjov - Pačlavice-Dětkovice, neděle 2. 8. (17.00).

Vzpomínkový zápas na Pavla Jury - "Kužel" v Ježkovicích, sobota 1. 8. (14.00).

VOLEJBAL

O pohár Lulče, turnaj mužů - 54. ročník, sobota 1. 8. (9.00), kurty u koupaliště U Libuše.