Cíle vyškovského ragby letos směřují k postupu do semifinále a úvodní utkání s vedoucím celkem tabulky Pragou Praha mělo být jakýmsi měřítkem jejich skutečných možností. Jenže tým postrádal právě svého kapitána Martina Kováře a Pražanům doma podlehl. Přítomní odborníci se shodli, že s Martinem Kovářem v sestavě by domácí mužstvo mohlo lídra tabulky hodně potrápit, ne-li i porazit. „On je zatím nenahraditelný," znělo z hloučku bývalých vyškovských hvězd.

Začátek zápasu byl pro domácí velice slibný. Rychlý Adam Soural využil technické chyby soupeře a v desáté minutě položil pětku, k ní dva body úspěšným kopem přidal Václav Monček. Jenže zkušeného soupeře, který přijel v nejsilnější možné sestavě, sedmibodové manko nezaskočilo. Postupně převzal iniciativu a Vyškovským pak už mnoho podobných příležitostí nenabídl. „Byli prostě lepší, mnohem silnější a důraznější na míči. My jsme naopak o balóny zbytečně přicházeli. Takže jsme se většinu zápasu jen bránili," konstatoval člen domácího trenérského tandemu Martin Hudák.

Praga zápas rozhodla prakticky už v první půli, kdy po vyškovských nepřesnostech položila čtyři pětky a získala rozhodující náskok. „Zvolili jsme variantu základní sestavy těžký zkušený roj, vedený Pavlem Syrovým, a omlazený útok o tři juniory, který řídil kapitán Petr Čížek. Dařilo se nám dominovat ve standardních situacích, navázat na velké hráče roje co nejvíce obránců a hrát následně rychlé balóny do útoku," popsal, v čem hlavně byli hosté lepší, jejich trenér Eduard Krützner.

I do druhé části vstoupili Vyškovští dobře. Opět zatlačili Pragu na její polovinu a aktivita byla korunována další Souralovou pětkou v 56. minutě. Jenže hosté zase vzali varování vážně a postupně vrátili hru do původních kolejí. Ostřílený lídr Pragovky Pavel Syrový položil v rozmezí tří minut mezi 68. a 71. minutou dvě pětky, Forst proměnil kopy a hosté dohráli v pohodě. „Na absenci Martina se nemá cenu vymlouvat, ale skutečně nám velice chyběl. Na jeho postu nastoupil Lukáš Chalabala, ale ještě tam není tak vyhraný, chybějí mu i zkušenosti. Takže Praga nás prostě přehrála," doplnil hodnocení Hudák.

Hra bez lídra

Lídr týmu Martin Kovář se zranil na předligovém soustředění a na hru bez něj si tým bude muset zvykat, protože s natrženým svalem se hned tak na hřiště nevrátí. „Věřím, že to zvládneme. Kluci porážku vzali a myslím, že nás nějak nepoznamená. Teď nás čeká derby v Brně, kde si reputaci můžeme napravit. Tam by ztráta bolela víc, protože bychom prakticky asi ztratili kontakt se čtvrtou příčkou tabulky, která znamená postup do play off," naznačil Hudák plány pro sobotní prestižní derby s Dragonem.

Extraliga – 8. kolo: JIMI Vyškov – Praga Praha 12:38 (7:24)

Vyškov: D. Jaroš, J. Kovář, Doležel, Monček (2), Hejč, Mendham, P. Pořízek, O. Kovář, J. Školař, Chalabala, Soural (10), Mazal, Juřínek, Trunečka, Podany – Merta, Brtníček, Procházka, Svoboda, Jordánek, P. Školař, Pantůček.

Tabulka:

1. Praga 8 6 1 1 222:86 30
2. Říčany 8 6 0 2 207:145 29
3. Smíchov 8 5 1 2 220:97 28
4. Sparta 8 5 0 3 276:142 25
5. Slavia 8 4 0 4 149:167 20
6. Vyškov 8 4 0 4 186:188 19
7. Bystrc 8 1 0 7 93:342 6
8. Dr. Brno 8 0 0 8 90:276 1

Příští kolo: Dragon Brno – JIMI Vyškov, sobota 29. 3. (15.00), hřiště v Brně-Maloměřicích.