Bučovičtí sokoli povolili svým soupeřům vždy jen jeden set, když porazili Lvi Praha B i Nymburk 3:1. Dvě kola před koncem tak zvýšili náskok čele tabulky na čtyři body před druhými Beskydy, které jeden ze dvou zápasů prohrály. V Českých Budějovicích 2:3.

Proti Pražanům nastoupili domácí kompletní, naopak soupeř přijel s mladým týmem, tedy bez pendlujících posil z extraligového A týmu. „Od začátku se hrál velmi pěkný volejbal. Hosty držel v útoku levoruký univerzál Jiří Toman. Naše útoky zakončovali smečaři David Neubauer a Vladimír Katona. Ten byl klíčovou postavou koncovky prvního setu, když zablokoval právě univerzála hostí. Koncovku druhé sady po esu ze servisu ovládli hosté. Třetí sadu za stavu 19:19 doservíroval právě domácí muž utkání Katona. Čtvrtý set byl již naší jasnou záležitostí,“ popsal deváté vítězství v řadě trenér sokolů Zbyněk Čížek.

I. liga

Sokol Bučovice - Lvi Praha B 3:1
Sety: 24, -23, 19, 16. Sestava: Fučík, Katona, Neubauer, Vašut, Mlčůch, Přikryl , Nezdařil, Tezzele, Dítě.
Sokol Bučovice - Volleyball Nymburk 3:1
Sety: 22, -23, 20, 14. Sestava: Mlčůch, Šimko, Neubauer, Katona, Vašut, Fučík, Dítě, Paták, Přikryl.

Zápas proti Nymburku byl posledním utkáním Bučovic v základní části na domácí palubovce. Sokoli chtěli hostům vrátit porážku 1:3 z jejich palubovky, což se jim podařilo. Trenér Čížek trochu pozměnil sestavu. Na liberu poprvé v sezoně nastoupil Radovan Dítě, na bloku se kromě Josefa Mlčůcha prosazoval Marek Šimko. „První dva sety se hrál vyrovnaný volejbal a každý z týmů uhrál jednu koncovku. Od třetí sady jsme zlepšili servis i obranu a už jsme byl lepším týmem a šli si pro vítězství. Několik pěkných bodových zisků na bloku i v útoku si připsal Pepa Mlčůch a mečbol proměnil mladý sedmnáctiletý univerzál Marek Paták,“ chválil Čížek.

II. liga

Holubice - Volejbal Ostrava 3:0 a 3:0
Sety: 23, 22, 17 a 18, 23, 21. Sestava - I. zápas: Bláha, M. Hovorka, Kolář, Lukáš, Lukšíček, Mrázek, Muroň, Namešanský, Písařík, Russnák, Merta, A. Šmerda. II. zápas: Bláha, M. Hovorka, Kolář, Lukáš, Lukšíček, Mrázek, Muroň, Namešanský, Písařík, Russnák, Bednář, Hanák.

Holubická suverenita v soutěži je ještě výraznější, což dokazují i výsledky s jejich největší konkurentem. V tabulce druhý Volejbal Ostrava Holubičtí ve své hale smetli dvakrát 3:0. V čele tabulky vévodí před Ostravany o plných 19 bodů a mohou reálně přemýšlet o možnosti zahrát si I. ligu. „Ostrava je druhá, takže jsme si asi už zajistili první místo. Ale budeme hrát normálně dál a pak se uvidí… Máme vyrovnaný dobrý tým, je těžké proti nám hrát. Navíc máme široký kádr a pravidelně se v utkání střídáme. Ostrava přijela jen s osmi hráči, takže pak už jsme měli navrch i po fyzické stránce,“ konstatoval po utkání hrající trenér Aleš Šmerda.

„Holubice jsou letos výkonnostně výrazně nad všemi ostatními mužstvy. Hrají výborný volejbal. My jsme jim to chtěli trochu znepříjemnit. Do zápasů jsme šli s tím, že budeme maximálně riskovat, že to nevyšlo, to je druhá věc. Dvakrát 0:3 je pro nás zklamání, ale nečekali jsme, že tu nějaký bod uhrajeme,“ přijal porážky sportovně trenér Ostravanů Jakub Zvolánek.