Soustředěním v nově zrekonstruované tělocvičně Sokola Drnovice nakonec prošlo čtrnáct hráčů z Drnovic, Velešovic, Slatiny, Olšan, Němčic nad Hanou, Holásek, Prostějova, Hodějic, Ostopovic, Vracova a Hrušovan u Brna. Výkonnostně až do výše divize. „V každé jednotce však bylo vždy maximálně osm lidí, aby byl možný maximální osobní přístup trenérů a vysoká intenzita tréninků. Právě díky individuálnímu přístupu se úroveň kempu v porovnání s loňskou o hodně zvedla," pochválil jeho hlavní organizátor Antonín Srna z pořádajícího Sokola Drnovice.

Hned první den kempu se uskutečnila exhibice obou trenérů, které tleskalo několik desítek hráčů i diváků. Hrála se na čtyři sety jako klasický extraligový zápas. „A takto k tomu přistoupili i oba aktéři, takže v naší tělocvičně se hrál ping pong nejvyšší domácí úrovně. V zápase dominoval Mirek Hořejší, ale hlavně proto, že Vráblík přijel přímo z dovolené ve Španělsku a exhibici odehrál zhruba po měsíci bez aktivního tréninku. Hořejší vyhrál 4:2," popsal Srna jednu z hlavních událostí kempu.

Zajímavou perličkou je, že zápas řídil jako hlavní rozhodčí velký talent drnovického stolního tenisu Jiří Setinský. V ten den právě slavil patnácté narozeniny a role arbitra byla dárkem od vedení oddílu.

„Unikátnost kempu je kromě vysoké úrovně trenérů i v tom, že jsou oslovováni jen hráči na určité výkonnostní úrovni, kteří nemají stolní tenis jen jako nějaký doplňkový sport. Pro ně je přínos nesporný. Procvičili si různé techniky úderů, nebo hru v obtížných situacích, jako např. metody obrany v případě „nouze", seznámili se se speciálními metodami posilování fyzické kondice. Každodenně se například používal tak zvaný zásobník, kdy jeden trenér nahazuje asi šedesát míčků různě po stole a hráč se snaží na všechny míčky reagovat ve správném postoji a správným úderem. Každý z účastníků tedy okusil profesionální náročné tréninkové metody špičkových hráčů stolního tenisu," naznačil šéf kempu průběh tréninkových jednotek.

V rámci soustředění se uskutečnily také dva miniturnaje a v obou, i přes účast již zmiňovaných divizních hráčů, dominoval němčický talent Martin Vlach, který hraje krajskou soutěž.

Přijedou i za rok

„Byla to výborná akce a pokud nás pořadatelé zase pozvou a bude nám to časově vycházet, určitě přijedeme i příště," přislíbily obě hlavní osobnosti kempu a velká většina účastníků už se těší na další ročník, který se uskuteční zhruba za rok.

„Jedinou výtkou, která se mně donesla a se kterou musím jen souhlasit, je poměrně velká intenzita a fyzická náročnost tréninků. Mnozí z nás to pocítili zejména ve svalech dolních končetin. Ale náročnost určitě zachováme," s úsměvem dodal Srna tentokrát z pozice aktivního účastníka kurzu.