To jsou hlavní faktory, které dovedly vyškovské ragbisty k důležitému úspěchu ve druhém kole KB Poháru. Los nejvyšší české soutěže nabídl na sobotu měření sil domácího Havířova a hostujícího RC JIMI. Mělo jít o střetnutí, které hodně napoví o postupových šancích protivníků do čtvrtfinále. A k němu teď mají o notný kus blíže Vyškovští.

Výkop odstartoval bitvu už v sobotu v deset dopoledne, což podle prvních minut vyhovovalo hostům. „Rozhodli jsme se jet do Havířova o den dřív, aby v tom nebyl problém. Chtěli jsme udělat maximum,“ vysvětlil vyškovský trenér Milan Wognitsch. A vyplatilo se to maximálně, domácí zpočátku jen nešťastně přihlíželi, jak si JIMI vybudovává bezpečný náskok. Po dvaceti minutách vedli díky položené pětce Kašpara, týmově už třetí, o sedmnáct bodů. „Vyškovští do toho skočili tak, jak jsme chtěli hrát my. Nedokážu si to vysvětlit, vůbec jsme se do toho nepustili naplno, čímž samozřejmě nechci snižovat skvělý Vyškov,“ uznal domácí kouč Pavel Lištvan.

Obraz hry se už pak nezměnil až do konce. Vyškovští nepolevili, vcelku jasně dominovali a dokázali až na jednu výjimku Navrátila udržet nervy na uzdě i při provokativních chvilkách Havířovských, za které inkasovali od sudího Bednaříka čtyři žluté karty. „Hlavně na konci první půle se to trochu vyhrotilo, ale řekl jsem klukům, že stačí hrát naši hru a oni to dodrželi,“ pospal Wognitsch. Skóre se stále vyvíjelo jednoznačným směrem, Vyškov po poločase 5:27 vyhrál 17:37. „Hráli jsme fakt dobře, domácí se nedostali k využití své klasické výhody v rojové hře a nám vyšlo, na co jsme chytli. Tohle se nám podařilo,“ dodal. O pětky se zasloužili třikrát Kašpar, jednou Doležel, Hejč, Hudák a Bastl. Jeden následný kop proměnil Ševčík.